ازن هوای پایتخت را آلوده كرد

ازن هوای پایتخت را آلوده كرد

گل اركیده: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای گروه های حساس بود. افزایش غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعداز ظهر امروز (26 مردادماه) نیز موجب كاهش كیفیت هوا می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا وزش باد تا صبحگاه امروز (۲۶ مرداد ماه) موجب می شود کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز با کاهش تندی باد شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهد شد علاوه بر این باتوجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و احتمال کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

با وزش باد مؤثر در اواخر وقت امشب (۲۶ مرداد ماه) پیش بینی می شود از غلظت آلاینده ها کاسته شود و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

در اولین ساعات روز دوشنبه (۲۷ مرداد ماه) با افزایش تردد خودرو ها و برقراری جو آرام انتظار می رود در بعضی ساعات صبحگاه غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند و در بعضی مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

عدم وزش باد مؤثر طی روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و افزایش دما در ساعات بعدازظهر نسبت به روز گذشته نیز موجب افزایش غلظت آلاینده «ازن» می شود و به تبع آن شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق حاکم خواهد شد.

با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی فردا (۲۷ مرداد ماه) از غلظت آلاینده ها کاسته و پیش بینی می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۳ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/05/26
14:13:44
5.0 / ۵
1816
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است