هشدار هواشناسی نسبت به تداوم وقوع رگبار تابستانه و وزش باد شدید

هشدار هواشناسی نسبت به تداوم وقوع رگبار تابستانه و وزش باد شدید

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در شش استان كشور هشدار داد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: به دنبال رشد ابرهای همرفتی طی امروز (۱۵ مردادماه) وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال کردستان، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، ارتفاعات جنوب فارس و شمال هرمزگان پیش بینی می شود.

در این وضعیت جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها و آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه وجود دارد بدین سبب نسبت به احتیاط هنگام تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و اجتناب از صعود به ارتفاعات سفارش می شود.

رشد ابرهای همرفتی از بعداز ظهر جمعه (۱۷ مردادماه) تا اواخر وقت شنبه (۱۸ مردادماه) وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید درجنوب سیستان وبلوچستان را سبب و بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها و آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه پیش بینی می شود. سازمان هواشناسی اجتناب از تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، خودداری از هرگونه فعالیت در سواحل شرقی استان را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد شدید از امروز تا اواحر وقت شنبه (۱۵ تا ۱۸ مردادماه) در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان احتمال خیزش موقت گرد و خاک در مناطق مستعد را به دنبال دارد. در این شرایط احتمال لطمه رسیدن به سازه های موقت و گلخانه ها و سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد بدین سبب نسبت به محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و سایر اقدامات پیشگیرانه سفارش می شود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر امروز (۱۵ مردادماه) برای شمال و مرکز خلیج فارس، پنجشنبه و جمعه (۱۶ و ۱۷ مردادماه) برای مرکز و شرق خلیج فارس و شنبه (۱۸ مردادماه) برای مرکز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود. در این شرایط جوی پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک محتمل است بدین سبب نسبت به ممانعت از هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی، شنا کردن و فعالیت شیلاتی سفارش می شود.

در ادامه این هشدار هواشناسی با اشاره به افزایش ارتفاع موج بین دو تا چهار متر از اواخر وقت جمعه (۱۷ مردادماه) تا چهارشنبه (۲۲ مردادماه) در دریای عمان (به ویژه مناطق شرقی) آمده است: در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک و لطمه دیدن شناورهای سنگین و بزرگ
وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی و محدود کردن انجام کارهای پشتیبانی صنایع فراساحل سفارش می کند.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/05/16
11:39:10
5.0 / ۵
2065
تگهای خبر: آب , سفر , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است