آخرین وضعیت پرونده محیط بان همدانی محكوم به اعدام

آخرین وضعیت پرونده محیط بان همدانی محكوم به اعدام

به گزارش گل اركیده فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن تشریح آخرین وضعیت پرونده «سعید مومیوند» - محیط بان محكوم به اعدام - اظهار داشت: این پرونده در دیوان عالی كشور در حال بررسی است.سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: محیط بان «مومیوند» در سال ۹۷ به اعدام محکوم اما در خردادماه ۹۸ با پیگیری ها و اعتراض های انجام شده حکم او نقض شد و دیوان عالی کشور پرونده را برای تجدیدنظر به دادگاه فرستاد. در نتیجه پرونده به دستگاه قضایی همدان بازگشت ولی مجدد در دادگاه استان، رای قصاص صادر و این محیط بان محکوم به اعدام شد.

وی افزود: با اعتراض دوم به رای دادگاه، پرونده محیط بان «مومیوند» برای بار دوم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و ما حالا منتظر تصمیم دیوان عالی در این زمینه هستیم.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست بطور قطع اصلاح قانون استفاده از سلاح توسط محیط بانان که در قانون پشتیبانی از محیط بانان به آن اشاره شده است، در این پرونده به محیط بان محکوم به اعدام کمک خواهدنمود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، در سال ۹۵ محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در منطقه محافظت شده «نشر»، شاهد حضور فردی مسلح در این منطقه حافظت شده می شود. خودرو آنها که پیکان بود را توقیف می کنند و یکی از دو سرنشین متواری می شود. محیط بان بعد از اخطار فراوان مبادرت به شلیک هوایی می کند اما باتوجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه این تیر ناخواسته به فرد خاطی به هدف خوردن می کند. فرد مجروح متأسفانه بعد از گذراندن ۱۷ روز در کما، جان خودرا از دست می دهد و بعد از دو سال رأی قصاص نفس برای محیط بان صادر و محیط بان در سال ۹۷ به اعدام محکوم می شود.

منبع:

1399/04/15
17:43:50
5.0 / ۵
2265
تگهای خبر: دستگاه , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است