دستی در آتش سوزی جنگل ها در كار است

دستی در آتش سوزی جنگل ها در كار است

به گزارش گل اركیده حدود یك ماه است كه بخش هایی از جنگل ها و مراتع در كشور در آتش می سوزند. در ابتدا سهل انگاری گردشگران و برخی اختلافات محلی علت وقوع آتش بیان می شد اما حالا با وقوع ۱۱۰۰ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع كشور طی سه ماه فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها می گوید: از نظر ما درصدی از این آتش سوزی ها عمدی و دستی در كار است كه ناكارآمدی سازمان های ذی ربط را نشان دهد.سرهنگ علی عباس نژاد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه از آغاز سال تابحال حدود ۱۱۰۰ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور به وقوع پیوسته است که حدود ۳۰۰ مورد آن طی ۱۰ روز اخیر رخ داده، اظهار نمود: از نظر ما درصدی از این آتش سوزی ها عمدی است و دستی در کار است که ناکارایی سازمان های ذی ربط را نشان دهد و حتی امکان دارد بهره برداری های سیاسی هم پشت این مورد باشد.

وی اضافه کرد: تابحال چندین نفر به افترا آتش سوزی عمدی در جنگل ها و مراتع بازداشت شده اند و مبحث از راه مراجع قضایی در حال پیگیری است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها درباره خسارت هایی که به مراتع و جنگل های کشور طی آتش سوزی های اخیر وارد شده است، اظهار داشت: گاهی اخبار نادرست درمورد میزان خسارت های آتش سوزی منتشر می شود. به علت آنکه همچنان بخشی از عرصه های طبیعی کشور گرفتار حریق هستند ما احتیاج به اقدامات کارشناسی بیشتر برای برآورد خسارات وارد شده هستیم اما هم اکنون می توان اظهار داشت که طی یک هفته اخیر حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی درگیر حریق بوده اند.

منبع:

1399/04/08
21:13:58
5.0 / ۵
2191
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است