نهمین كنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت،

زمینه های توجه به محیط زیست و آب در سند الگو پیشبینی شود

زمینه های توجه به محیط زیست و آب در سند الگو پیشبینی شود

گل اركیده: رئیس اندیشكده آب و محیط زیست اظهار داشت:  به دلیل واقع شدن ایران در منطقه خشك و نیمه خشك منابع آبی از اهمیت مضاعفی برخوردار می باشد و ما باید در سند الگو زمینه های توجه به محیط زیست، آب و منابع طبیعی كه پایه های اصلی برای پیشرفت كشور محسوب می شوند را به درستی پیشبینی نماییم.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، عباسعلی زالی در چهارمین روز نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که به صورت برخط برگزار شد، با مبحث مفاهیم و تدابیر پیشرفت و حکمرانی آب، محیط زیست و منابع طبیعی در اندیشکده آب و محیط زیست، اظهار داشت: پس از نیروی انسانی که بزرگترین ثروت الهی است، محیط زیست، آب و منابع طبیعی پایه های اصلی برای پیشرفت کشور محسوب می شوند. پیشرفت در همه زمینه ها به انحاء مختلف متکی بر این نعمتهای الهی است. ما باید در سند الگو زمینه های توجه به این بخش های مهم را به درستی پیشبینی نماییم.

وی افزود: طبق فرمایش الهی «آب» منشاء همه چیز در جهان هستی است و بعد از آن محیط زیست و منابع طبیعی است که در همه کشورها بخصوص کشورهای با اقلیم های متنوع مثل کشور خودمان اهمیت فوق العاده دارد. به علت واقع شدن ایران در منطقه خشک و نیمه خشک منابع آبی از اهمیت مضاعفی برخوردار می باشد.

رئیس اندیشکده آب و محیط زیست تصریح کرد: مردم باید نقش مهمی داشته باشند، تولید باید با سیاستگذاری های خاص خود نقش آفرین باشد و سیاستگذاران باید بیشتر از گذشته در ارتباط با دستگاه های اجرایی انجام مسؤولیت کنند.
1399/03/24
14:20:33
5.0 / ۵
2419
تگهای خبر: آب , اقلیم , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است