اخطار هواشناسی نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و برخورد صاعقه

اخطار هواشناسی نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و برخورد صاعقه

به گزارش گل اركیده سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر و برخورد صاعقه در بعضی مناطق طی امروز (۱۷ خرداد ماه) اخطار داد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ آورده است: رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق امروز (۱۷ خردادماه) برای شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات سمنان، ارتفاعات شرقی تهران، فردا (۱۸ خردادماه) برای استان های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، مازندران، ارتفاعات تهران و دوشنبه (۱۹ خردادماه) برای استان های هرمزگان، ارتفاعات غرب اصفهان و شرق چهار محال و بختیاری پیشبینی می شود.

بر اساس حاکمیت این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه وجود دارد ازاین رو نسبت به اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و محدودیت در صعود به ارتفاعات سفارش می شود.

سازمان هواشناسی همینطور نسبت به وزش باد شدید اخطار داده است. بر این اساس وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک امروز (۱۷ خردادماه) در استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، شمال مرکزی، قم، شمال و شرق اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، فردا (۱۸ خردادماه) در استان های خوزستان، بوشهر، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، شمال مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و دوشنبه (۱۹ خردادماه) در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، سمنان، نیمه شمالی اصفهان، جنوب تهران، قم، مرکزی دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی احتمال صدمه به سازه های موقت و کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد و سازمان هواشناسی محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه را سفارش می کند.

همچنین در ادامه اخطار سازمان هواشناسی آمده است: امروز (۱۷ خرداد ماه) در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان شاهد کاهش محسوس دما به صورت متوسط ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد خواهیم بود. در چنین شرایطی اتخاذ تمهیدات لازم در مراقبت از محصولات کشاورزی و باغداری، گلخانه ای، مرغداری ها و... سفارش می شود.
وزش باد و متلاطم شدن دریاها
براساس اخطار سازمان هواشناسی متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2.5 متر طی امروز (۱۷ خرداد ماه) در سواحل شرقی دریای خزر در استان گیلان، سواحل مازندران و گلستان و افزایش ارتفاع موج و وزش باد نسبتا شدید در سواحل شرقی خزر دور از انتظار نخواهد بود همینطور افزایش ارتفاع موج و وزش باد نسبتا شدید در خلیج فارس و متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2.5 متر و در نواحی مرکزی خلیج فارس تا ۳ متر پیشبینی می شود.

در چنین شرایط جوی احتمال غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد ازاین رو سفارش می شود از هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی و شنا کردن در دریا ممانعت و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی اتخاذ شود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی اخطار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/03/17
23:22:38
5.0 / ۵
2216
تگهای خبر: آب , باغ , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است