در گزارش گل اركیده عنوان شد؛

وقوع 2 حریق در مناطق جنگلی استان سمنان

وقوع 2 حریق در مناطق جنگلی استان سمنان

به گزارش گل اركیده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان از وقوع دو آتش سوزی در مناطق تحت حفاظت این سازمان طی خرداد امسال آگاهی داد و اظهار داشت: ریشه بیشتر وقوع این آتش سوزی ها انسانی است.حسن قاضی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه خردادماه سال جاری دو آتش سوزی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست استان سمنان به وقوع پیوسته است، اظهار داشت: متأسفانه هشت هزار متر مربع ا مناطق شکار ممنوع خنار در آتش سوخت که با حضور به وقوع نیروها از سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شد.
وی بابیان اینکه طبیعت گردان با روشن کردن آتش در منطقه حفاظت شده پرور موجب سوختن کامل یک درخت اورس شدند که با حضور بموقع نیروها از بروز یک فاجعه جلوگیری به عمل آمد، اضافه کرد: در فصل گرم و خشک سال قرار داریم که باتوجه به خشک شدن علف های بهاری انداختن شیشه یا پلاستیک در طبیعت می تواند عملکردی نظیر ذره بین به این اشیا دهد و فاجعه و بحران جبران ناپذیر به همراه داشته باشد پس از شهروندان تقاضا می شود که مسئولانه به طبیعت سفر کنند.

وقوع ۲۵ تخلف محیط زیستی در فروردین
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان اینکه فروردین امسال ۲۵ تخلف، ۱۷۶ قطعه ادوات شکار و صید و سه قبضه سلاح قاچاق و هفت قبضه سلاح مجاز در کل استان کشف شده است، اظهار داشت: در طول این مدت یک مورد ساخت غیر مجاز آغل نیز گزارش و به این پرونده رسیدگی شده است.
قاضی نژاد بابیان اینکه فروردین امسال پنج رأس انواع پستاندار شامل سه قوچ، یک میش و یک کل از متخلفان کشف شد، اشاره کرد: در طول این مدت ۲۵ شکارچی نیز دستگیر شدند و همین طور هفت مورد آغاز به شکار نیز گزارش شد که به این متخلفان نیز رسیدگی شده است.
وی بابیان اینکه اردیبهشت امسال یک مورد زنده گیری عقاب طلایی گزارش شد، اضافه کرد: در این ماه نیز شکار پستانداران زیاد و هفت قوچ و یک رأس کل شکار و ۲۳ متخلف شکارچی دستگیر شدند.

افزایش شکار و صید
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان اینکه ۹ مورد آغاز به شکار و دو سلاح غیر مجاز طی اردیبهشت ماه کشف شد، اظهار داشت: در این بازه زمانی ۱۷ پرونده تخلف تشکیل و ۴۶۵ نوع ادوات صید و شکار نیز از متخلفان کشف. ضبط شده است.
قاضی نژاد در پاسخ به این پرسش که مقایسه دو ماه فرودین و اردیبهشت امسال به نسبت زمان مشابه سال قبل چه طور بود، اشاره کرد: به جرئت می توان گفت متأسفانه در حوزه تخلف و دستگیری ها شاهد رشد هستیم به صورتی که فروردین ۹۷ تعداد ۱۱ تخلف و ۲۱ دستگیری و اردیبهشت همان سال شش تخلف و ۹ دستگیری گزارش شد که حاکی از افزایش شکار و دستگیری ها است.
وی اضافه کرد: برای آموزش جوامع بومی و محلی طرح یک ساعت با محیط بان در دستور کار است که متأسفانه امسال به سبب شرایط کرونا این آموزش در هیچ کجای استان سمنان برگزار نشد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، پنجم ژوئن مصادف با ۱۵ خرداد روز جهانی محیط زیست است.


منبع:

1399/03/17
14:05:36
5.0 / ۵
2378
تگهای خبر: جنگل , درخت , سفر , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است