استاندار خوزستان:

خوشبختانه در آتش سوزی خائیز درختان كمتر صدمه دیده اند

خوشبختانه در آتش سوزی خائیز درختان كمتر صدمه دیده اند

به گزارش گل اركیده استاندار خوزستان اظهار داشت: بر مبنای گزارشی كه داشتیم خوشبختانه در آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز درختان كمتر صدمه دیده اند و اكثراً بوته ها گرفتار آتش سوزی شده اند.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی قبل از ظهر امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خوزستان با مبحث مقابله با آتش سوزی اظهار نمود: در موارد بروز بحران همچون آتش سوزی های اخیر در منطقه حفاظت شده خائیز اینکه کدام دستگاه و کدام مسئول در چه جایگاهی باشند و چه نقش و کارکردی داشته باشند نباید در اولویت اهمیت و دغدغه مندی باشد بلکه ورود به هنگام و کوشش برای مهار بحران باید در سرلوحه کار ما باشد.
وی اضافه کرد: همینطور اختلاف نظر در مورد محدوده جغرافیایی وقوع بحران، تعلل و بی مسئولیتی در این حوزه پذیرفتنی نیست چون که بحران ها بر سایر نقاط تأثیرگذار بوده و همه جزو یک کشور هستیم و رویکرد اینچنینی با فرهنگ ما مغایر است.
شریعتی تصریح کرد: مهم این است که آتش سوزی در سریع ترین زمان ممکن مهار شود و منابع خدادادی ما کمتر از بین برود و این مهم صرف نظر از مسئولیت حاکمیتی، مسئولیت اخلاقی و شرعی ماست و موضوعات دیگر جانبی و حاشیه ای است.
استاندار خوزستان افزود: مسؤلان به هیچ عنوان نباید همدیگر را متهم کنند و باید نهایت همکاری را با همدیگر و حتی با مسؤلان استان کهگیلویه و بویراحمد همکاری داشته باشند.
شریعتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آتش سوزی های اخیر تا حدی کنترل شده است البته در خائیز با بروز طوفان باردیگر آتش شعله ور شد که همه در حال کوشش برای مهار آن هستند.
استاندار خوزستان بیان نمود: برای مهار آتش در خائیز، فرمانداران و مدیران در سرتاسر استان امکانات خویش را در حالت آماده باش داشته باشند تا در صورت ضرورت این امکانات گسیل شود.
شریعتی عنوان کرد: بر مبنای گزارشی که داشتیم خوشبختانه در آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز درختان کمتر صدمه دیده اند و اکثراً بوته ها گرفتار آتش سوزی شده اند.
وی افزود: با عنایت به پیشبینی های هواشناسی در خصوص افزایش میانگین درجه هوا در تابستان سال جاری، فرمانداران ماهانه دو جلسه بحران برگزار کنند و پیشبینی و آمادگی لازم را داشته باشند. همینطور در نقاطی که صدمه پذیرتر بوده و بیشتر در معرض خطر آتش سوزی هستند امکانات لازم مستقر شوند و تمهیدات لازم پیشبینی شود.
استاندار خوزستان در انتها بیان نمود: در مناطق روستایی، دهیاران در حالت آماده باش باشند و اگر لازم شد امکاناتی در اختیار آنها قرار داده شود. همینطور دادگستری اقدامات جزایی ضد کشاورزانی که اقدام به آتش سوزی عمدی می کنند را اجرا کنند.

1399/03/12
12:31:39
5.0 / ۵
2321
تگهای خبر: درخت , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است