پیشبینی بارش باران در بیشتر مناطق كشور

پیشبینی بارش باران در بیشتر مناطق كشور

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این كه بارش ها در كشور تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد اظهار داشت: دمای هوا طی روزهای جمعه و شنبه (۵ و ۶ اردیبهشت) در بعضی مناطق بین ۵ تا ۷ درجه كاسته می شود.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، اظهاركرد: امروز (۱ اردیبهشت) در شمال غرب، دامنه های زاگرس در استان های همدان، مركزی، قم و دامنه های البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و همینطور در استان های هرمزگان، كرمان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان های فارس و بوشهر رگبار پراكنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
وی افزود: فردا (۲ اردیبهشت) هم در شمال غرب و دامنه های البرز شرقی واقع در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان و استان های كرمان، هرمزگان، جنوب شرق فارس و كل نوار شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه در ساعات پس از ظهر این روز وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب شرق فارس، شمال هرمزگان و جنوب كرمان شدت دارد خاطرنشان كرد: بارش تگرگ هم در این مناطق دور از انتظار نیست. همینطور روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت) بارش در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال غرب كشور تداوم دارد و در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب كرمان بارش شدت بیشتری خواهد داشت.
به قول ضیائیان، در اوایل شب با نفوذ هوای خنك به غرب سواحل دریای خزر بارش در استان های گیلان و غرب مازندران شروع می شود و روز پنجشنبه (۴ اردیبهشت) علاوه بر این كه گستره بارش كل نوار شمالی كشور را فرا می گیرد در دامنه های زاگرس مركزی در غرب كشور و دامنه های جنوبی البرز هم بارش خواهیم داشت.
وی با بیان این كه روز جمعه (۵ اردیبهشت) در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف است اظهار داشت: طی پس از ظهر این روز در ارتفاعات البرز مركزی و زاگرس بارش پراكنده رخ می دهد، همینطور طی روزهای شنبه و یكشنبه (۶ و ۷ اردیبهشت) با گذر امواج تراز میانی جو در شمال غرب و دامنه های زاگرس مركزی در غرب و جنوب غرب دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران در غرب سواحل شمالی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: در اواخر وقت روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت) و طی روز پنجشنبه (۴ اردیبهشت) وزش باد شدید و خیزش گرد و خاك در كشور عراق و انتقال آن به غرب و جنوب غرب كشور دور از انتظار نیست. همینطور در بیشتر مناطق كشور روند افزایش دما بین صفر تا ۵ درجه پیشبینی می شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال غرب و سواحل شمالی و جمعه و شنبه در شمال شرق كشور كاهش نسبی دما بین ۵ تا ۷ درجه رخ می دهد.
ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان كرد: آسمان تهران فردا (۲ اردیبشهت) كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراكنده با حداقل دمای ۱۵ و حداكثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت) هم كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداكثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1399/02/01
23:51:16
5.0 / ۵
3183
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است