هوای مطلوب پایتخت طی امروز

هوای مطلوب پایتخت طی امروز

گل اركیده: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران كیفیت هوای پایتخت طی امروز (24 فروردین ماه) در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول (سالم) باقی خواهد ماند.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، بنا بر نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، در اولین ساعات امروز (24 فروردین ماه) با برقراری جو آرام و نسبتا پایدار همین طور با آغاز تردد خودرو ها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق خواهیم بود. بااینكه كیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط سالم قرار خواهد گرفت.
با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی در طول روز شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود و انتظار می رود از غلظت آلاینده ها كاسته شود و شاهد بهبود كیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.
همین طور با وجود افزایش ترافیك شبانگاهی برقراری شرایط سالم در بیشتر مناطق پیش بینی می شود كه ناشی از وزش باد مؤثر خواهد بود.
بامداد فردا (25 فروردین ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد. هرچند به سبب وزش باد طی ساعات ابتدایی روز نسبت به روز گذشته از میزان كمتری برخوردار خواهد بود. در طول روز نیز افزایش تندی باد، رشد ابر و احتمال بارش باران، شرایط برای پراكندگی آلاینده ها را فراهم می آورد و احتمال می رود مشابه روز گذشته، در بیشتر مناطق كیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی بماند.
شامگاه فردا (25 فروردین ماه) نیز باوجود ازدیاد تردد خودرو ها، به سبب وزش باد و احتمال رگبار پراكنده تا اختتام وقت برقراری وضعیت سالم و پاك برای بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته 62 و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص الان 85 و هوا در شرایط قابل قبول است.
منبع:

1399/01/24
15:11:38
5.0 / ۵
2975
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است