شیر مازوت نیروگاه شازند رسما مسدود شد

شیر مازوت نیروگاه شازند رسما مسدود شد

به گزارش گل اركیده مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: شیر مازوت نیروگاه شازند رسما مسدود شده است و نیروگاه در صورت استفاده مجدد از این سوخت به دستگاه قضایی معرفی می شود.


رضا میرزایی در گفت و گو با ایسنا، درباب پلمب شیر مازوت نیروگاه شازند در ایام پایانی سال 98 بیان كرد: باتوجه به مصوبه كارگروه طرح جامع كاهش آلودگی هوای اراك كه در هفته پایانی سال 98 به صورت غیر علنی به سبب شیوع ویروس كرونا و با حضور مسئولان ارشد استان و مدیران مربوطه برگزار شد، مقرر شد كه استفاده مازوت در نیروگاه شازند به صورت كامل متوقف شود.
وی با اشاره به اینكه تا پیش از این مصوبه نیروگاه جهت استفاده از مازوت باید با تهران هماهنگ می شد، اما طبق مصوبه كارگروه برای هر بار استفاده از مازوت باید از استان و شورای تامین مجوز بگیرد، اضافه كرد: نیروگاه شازند بر اساس استفاده از مازوت طراحی شده است ولی فیلتراسیون لازم جهت استفاده از مازوت برای آن در نظر گرفته نشده و همین مورد موجب آلایندگی شدید این مجموعه صنعتی می شود.
میرزایی اشاره كرد: این نیروگاه در سال 1395 گازسوز شد، اما در سال 98 به سبب كاهش حجم گاز در كشور طبق تصمیم كشوری مقرر شد كه صنایعی چون كارخانه های سیمان و نیروگاه ها از سوخت مازوت استفاده كنند و حتی بعضی از نیروگاه های كشور به سمت مصرف 100 درصدی سوخت مازوت حركت كردند.
وی با تاكید بر اینكه با وجود تصمیم كشوری درباب استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها، نیروگاه شازند هیچگاه بیشتر از 30 درصد از مازوت استفاده نكرد، اظهار داشت: با تصمیم مجموعه مدیریتی استان مركزی و برای اطمینان خاطر مردم، 29 اسفندماه 98 رسما شیر مازوت این مجموعه صنعتی مسدود شد و امكان استفاده از مازوت دیگر وجود ندارد، همین طور این نیروگاه در صورت استفاده از این سوخت به دستگاه قضایی معرفی می گردند.
منبع:

1399/01/04
16:04:47
5.0 / ۵
3252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است