مخالفت محیط زیست با درخواست جدید خودروسازان

مخالفت محیط زیست با درخواست جدید خودروسازان

به گزارش گل اركیده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: دو شركت خودروساز به ما نامه زده اند و خواسته اند كه باتوجه به تحریم ها و بیماری كرونا و... ارتقای استانداردها به یورو 5 را همچنان به تاخیر بیندازد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در یك برنامه تلویزیونی با تاكید بر اینكه عاملان اصلی آلودگی هوا فرسوده ها هستند، اشاره كرد: دو شركت خودروساز سایپا و ایران خودرو به ما نامه زده و خواسته بودند كه باتوجه به تحریم ها و شیوع بیماری كرونا و... ارتقای استانداردها به یورو 5 را همچنان به تاخیر بیندازند. ما نیز پاسخ دادیم كه سلامت مردم از پول شما مهمتر است و از سال آینده موظف هستید كه خودروهایی با استاندارد یورو5 تولید كنید.
وی اشاره كرد: علت آلودگی هوا در فصل زمستان ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون كه از سوخت های فسیلی تولید می شوند، است همین طور ما در كشور 11 میلیون موتورسیكلت داریم كه حدود 10 میلیون آنها كاربراتوری است. این موتورسیكلت های كاربراتوری 7 تا 8 برابر خودرو ها آلودگی تولید می كنند. از سویی 70 درصد خودرو های دیزلی در كشور فرسوده می باشند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: برنامه دولت این بود كه از سال 97 سالیانه 70 هزار كامیون را نوسازی كند. متاسفانه تحریم ها مانع اجرای این برنامه شد چونكه هر كامیون برای نوسازی به 200 هزار دلار نیاز داشت همین طور اگر بخواهیم 9 میلیون دستگاه موتورسیكلت كاربراتوری را از رده خارج و با موتورسیكلت برقی جایگزین نماییم 960 سال با تولید فعلی موتورسیكلت طول خواهد كشید.
معاون رئیس جمهور ی در بخش دیگر از صحبت های خود درباره مرگ پرندگان مهاجر در شمال كشور اظهار داشت: متاسفانه به سبب بوتولیسم حدود 43 هزار پرنده مهاجر را از دست دادیم.
كلانتری درانتها در مورد استانداردهای باغ وحش های كشور اشاره كرد: به باغ وحش ها و مراكز نگهداری از حیات وحش یك سال فرصت داده ایم تا خودرا با منطبق با استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست كنند. چنانچه این اتفاق رخ ندهد این مراكز را تعطیل خواهیم كرد.


منبع:

1398/12/25
23:31:01
5.0 / ۵
3203
تگهای خبر: آلودگی , باغ , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است