علت آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر

علت آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر

به گزارش گل اركیده طی شب گذشته باوجود كاهش ترددها در شهر تهران به دنبال افزایش موارد مبتلا شدن به كروناویروس جدید، كیفیت هوا با میانگین ۱۸۵ برای ساعاتی در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت؛ معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران می گوید باوجود اینكه تردد خودرو ها در سطح شهر به علت تعطیلی ها كاهش یافته، اما برخی منابع اصلی آلودگی هوا همچنان فعال می باشند.


محمد رستگاری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از چهارشنبه هفته گذشته توده پرفشاری وارد هوای تهران شد و سبب شد كه از روز پنجشنبه (۸ اسفند) با پایداری هوا در تهران مواجه باشیم.
وی ادامه داد: با وجود اینكه تردد خودرو ها در سطح شهر كاهش یافته است، اما بعضی از منابع اصلی آلودگی هوا مانند خودرو های دیزلی همچنان در سطح شهر تردد می كنند كه این خود می تواند عامل تشدید آلودگی هوا شود.
به قول معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران، زمانی كه با پایداری هوا مواجه هستیم حتی اگر میزان كمی آلودگی تولید شود، امكان تهویه آن وجود نخواهد داشت و بنابراین به تدریج كیفیت هوا كاسته می شود.
رستگاری با اشاره به اینكه هم اكنون كیفیت هوای تهران تا ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۱۳۸ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، خاطرنشان كرد: البته برخی از ایستگاه های سنجش كیفیت هوا شاخصی بیشتر از ۱۵۰ دارند. برای مثال هم اكنون ایستگاه تربیت مدرس با شاخص میانگین ۱۷۵ هوای آلوده تری نسبت به سایر مناطق دارد.
رستگاری در ادامه به سالمندان، بیماران قلبی ریوی و كودكان سفارش كرد كه از ترددهای طولانی مدت در فضای باز اجتناب كنند.
معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران همینطور در انتها اظهار داشت: بر مبنای پیشبینی های هواشناسی از امشب (۱۱ اسفند) كیفیت هوا بهبود پیدا خواهد نمود.1398/12/11
14:28:58
5.0 / ۵
3505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است