تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است

تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است

به گزارش گل اركیده ایسنا/گیلان معاون امور عمرانی استانداری گیلان اظهار داشت: بهبود وضعیت تالاب انزلی به منابع ملی و تدابیر دولتی نیاز دارد.


علی اوسط اكبری مقدم در مراسم تودیع و معارفه مدیركل محیط زیست گیلان با اشاره به این كه گیلان زخم بستر شدیدی را درباب پسماند دارد و این زخم درطول سالیان گذشته شكل گرفته است، اضافه كرد: ما می خواهیم به نسل آینده وضعیت بهتری از محبط زیست كنونی استان تحویل دهیم.
معاون امور عمرانی استانداری گیلان اظهار داشت: امیدواریم فرجام خوبی را در حوزه پسماند در جای جای استان ببینیم.
وی ادامه داد: فقدان مدیریت پسماند در اثر غفلت از حوزه آموزش بدست آمده كه باید مشكلات در این خصوص رفع گردد.
اكبری مقدم اشاره كرد: اقدامات مختلفی برای احیای تالاب انزلی در دست انجام است و این اكوسیستم باارزش نیاز به منابع ملی دارد.
وی با اشاره به اینكه نجات تالاب انزلی باید از حرف و جلسات بی حاصل باید بیرون رود اظهار داشت: تكرار برگزاری جلسات بدون خروجی مناسب منجر به آسیب ها می شود و خواستار این هستیم در سطح ملی به وضع تالاب انزلی به صورت ویژه در تهران پرداخته شود.
قربانعلی محمدپور در جلسه تودیع خود اظهار داشت: خدمت به خلق و درست اتجام دادن كارها عبادت است.
وی با اشاره به اینكه تمام برنامه ها و جلسات استانی بمنظور تصمیم گیری های درست و بجا بود، اضافه كرد: خروجی خوب جلسات اغلب منجر به بازشدن گره های كهنه در استان شد.
محمدپور افزود: بعنوان یك بومی همه تلاشم این بود كه در كنار حفظ محیط زیست زمینه ها برای رونق بخش كشاورزی و گردشكری فراهم گردد.
محمدپور با اشاره به اینكه پسماند چالش اصلی محیط زیست گیلان است و روزانه ۱۵۰۰ تن زباله تولید می شود، اشاره كرد: حمایت های مسئولین استانی سبب شد كه در سخت ترین شرایط مالی كشور اعتبارات خوبی برای مدیریت پسماند به استان اختصاص پیدا كند.
وی اضافه كرد: ما وضعیت را عوض كردیم و الان دو واحد كمپوست در حال ساخت است و پیشرفت فیزیكی دارد و ضمن اینكه جایگاه دفن زباله سراوان كه مشكلات جدی داشت و الان اقدامات خوبی برای آن در حال انجام می باشد.
محمدپور اظهار داشت: حق نداریم جلوی توسعه استان را بگیریم و در مدت خدمتگزاریم در گیلان تعادل محیط زیست و توسعه استان صورت گرفت.
وی با اشاره به اینكه در احیای تالاب انزلی و كاهش ورود رسوبات به این اكوسیستم اقدامات مختلفی صورت گرفته است، اشاره كرد: تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است و باید از خفه شدن این اكوسیستم باارزش جلوگیری نماییم.
وی اضافه كرد: مدیركل جدید محیط زیست گیلان هم فردی پویا و با انگیره است و امید می رود كه اقدامات موثری در جهت محیط زیست استان بردارند.
ساسان كفایی مدیركل جدید محیط زیست گیلان نیز در ادامه مراسم معارفه خود اظهار داشت: برای من افتخار است كه در گیلان خدمت كنم و امیدوارم روزی كه ماموریت كاری ام در استان تمام شود، منشا اثر قرار گرفته باشم.
وی اشاره كرد: از اولویت های من ارتباط سازنده با سازمان های مردم نهاد خواهد بود و سرباز محیط زیست كشور در گیلان سرسبز خواهم بود.
وی اظهار داشت: در سیستم های مدیریتی به حركت های تیمی اعتقاد دارم تا رشد فزاینده ای را در بخش محیط زیست رقم بزنم.
منبع:

1398/12/09
15:06:52
5.0 / ۵
3534
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است