یك استاد دانشگاه:

فراكسیون محیط زیست مجلس باید از حالت ركود درآید

فراكسیون محیط زیست مجلس باید از حالت ركود درآید

به گزارش گل اركیده یك عضو هیأت علمی دانشكده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی باید به شدت قوی تر شود و از حالت ركود درآید.رامین عزتی در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: طبق اصل ۵۰ قانون اساسی «در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط زیست كه نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می شود. بدین جهت كارهای اقتصادی وغیر آن كه با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیرقابل جبران آن ملازمه پیدا كند، ممنوعست » بدین سبب در مجلس شورای اسلامی باید به این اصل توجه گردد.

این عضو هیأت علمی دانشكده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: نماینده مجلس شورای اسلامی باید به لحاظ محیط زیستی علاقه شدیدی به آب، هوا، خاك و در كل به شرایط زیست محیطی جامعه داشته باشد.

وی اضافه كرد: نیازی نیست رشته تحصیلی نماینده مجلس، محیط زیست باشد اما باید به محیط زیست علاقه داشته باشد.

این استاد دانشگاه در ادامه اظهار نمود: توقع اصلی من از نمایندگان كلانشهرهایی مانند تهران، تبریز، اصفهان، اراك و مشهد كه شهرهای صنعتی نیز محسوب می شوند این است كه از سازمان حفاظت محیط زیست كشور جهت افزایش بودجه و تامین لوازم آزمایشگاهی برای پایش آلودگی های محیط زیستی همچون آلودگی های هوا، صوت و... حمایت كنند و به سبب اینكه بعضی از این لوازم در كشور تولید نمی شوند، زمینه واردات آنها فراهم گردد.

عزتی اضافه كرد: نمایندگان مجلس با پشتیبانی از سازمان حفاظت محیط زیست غیرمستقیم حامی خود و شهروندان حوزه انتخابی خود باشند.

این متخصص آلودگی هوا در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه وسایل نقلیه همچون خودرو ها بیشترین عامل آلوده كننده هوا هستند، اظهار داشت: رونق بخشیدن به اتوبان ها و بزرگراه ها نخستین اقدامی است كه نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی باید انجام دهند.

وی در ادامه اظهار نمود: نمایندگان دومین اقدامی كه باید انجام دهند همكاری با شهرداری ها و نیروهای انتظامی در جهت جمع آوری ماشین آلات آلاینده مانند اتوبوس، كامیون و موتورسیكلت های فرسوده و فرصت دادن به مالكان آنها برای رفع اشكالات فنی آن هاست.

این عضو هیأت علمی دانشكده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی با اشاره به اینكه مالیات و عوارض خودرو های گازسوز نسبت به خودرو های گازوئیل و بنزین سوز كمتر است، اظهار داشت: وقتی یك نماینده مجلس رانندگان را تشویق كند كه اگر خودرو شما گازسوز باشد هزینه و مالیات كمتری می پردازید مردم نیز می كوشند كمترین هزینه را بپردازند و سالم تر زندگی كنند و به نظر من یك نماینده مجلس می تواند به سرعت با تبدیل وضعیت فعلی ماشین آلات به حالت بهینه كه شامل گازسوز شدن خودروهااست نسبت به كاهش آلودگی هوا اقدام نماید.

عزتی درانتها ضمن بیان اینكه كوشش برای كاهش آلودگی هوا تنها در دست نمایندگان مجلس نیست، تصریحكرد: همه ما از كارمند، نیروی انتظامی، كارگر، دكتر و مهندس باید نسبت به كاهش آلودگی هوا مسئولیت داشته باشیم و بدانیم كه نخستین ضرر ناشی از آلودگی هوا را خود و اطرافیان مان می بینیم.
منبع:

1398/11/25
14:28:54
5.0 / ۵
4025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است