بروز رسانی شد

سوختن ۱۵ هكتار از جنگل های هیركانی تالش

سوختن ۱۵ هكتار از جنگل های هیركانی تالش

به گزارش گل اركیده ایسنا/گیلان بخش هایی از جنگل های هیركانی در بخش اسالم از توابع شهرستان تالش گرفتار حریق شد.


جابر حسینی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تالش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش دما و وزش شدید باد گرم در این شهرستان، اظهار نمود: از عصر روز گذشته شاهد وقوع آتش سوزی در عرصه های جنگلی شهرستان تالش هستیم.
وی اضافه كرد: با كمك نیروهای یگان حفاظت اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و همكاران اداره منابع طبیعی و آخیزداری شهرستان تالش و نیروهای هلال احمر و آتش نشانی و بسیج بامداد امروز حریق مهار گشت.
رئیس منابع طبیعی تالش با اشاره به اینكه این شهرستان ۲۴۰ هزار هكتار اراضی ملی شامل جنگل و مرتع دارد، خاطرنشان كرد: جنگل های تالش هیركانی محسوب می شوند و دارای ارزش بسیار هستند.
حسینی، برآورد اولیه از وسعت عرصه های آتش گرفته طی روز گذشته و امروز را ۱۵ هكتار دانست و عنوان كرد: ۱۲۰ نفر از نیروهای حفاظتی به اطفای حریق پرداختند و همچنان در منطقه حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه دمای بالا و وزش باد امكان شعله ور شدن مجدد آتش را امكان پذیر می كند، اظهار داشت: شرایط جوی تا فردا مستعد آتش سوزی است بنابراین مردم از روشن كردن هرگونه آتش در عرصه های جنگلی به جد اجتناب كنند.
سید عیسی مهدوی، فرماندار تالش در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با تشدید وزش بادهای گرم محلی (گرمیج یا گرمش) بخشی از جنگل های هیركانی در بخش اسالم، از توابع شهرستان تالش از عصر روز گذشته (پنج شنبه ۱۷بهمن) گرفتار حریق شد.
وی با اشاره به اینكه تابحال حریق در ۹ نقطه شهرستان تالش گزارش شده است، افزود: جنگل های نارنجدون، خرجگیل، كله سرا، رستم محله، بره سر، طولارود، جنگل های داخل شهر جنب(CNG) و دو منطقه در جوكندان هم در آتش سوختند و خاكستر شدند.
مهدوی با اشاره به اینكه برخی مناطق كه گرفتار حریق شدند، راه دسترسی مناسب نداشتند، تصریح كرد: بعد از بررسی میزان خسارت وارده، موارد از راه مدیریت بحران استانداری گیلان اطلاع رسانی خواهد شد.
وی افزود: با عنایت به اطلاعیه های صادر شده از جانب سازمان هواشناسی، در مورد تداوم وزش باد گرم تا چند ساعت آینده، هموطنان از روشن كردن آتش در مناطق جنگلی به شدت پرهیز كنند. چونكه با ادامه روند وزش باد گرم در منطقه، مهار آتش سوزی ها دشوار می شود.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، شدت آتش سوزی در روستاهای پیرهرات، كله سرا و نارنجدول اسالم به حدی است كه از كیلومتر ها دورتر (كمربندی جاده اسالم) كاملا مشهود است.1398/11/18
23:37:29
5.0 / ۵
4324
تگهای خبر: آب , جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است