تنفس هوای پاك در تهران

تنفس هوای پاك در تهران

گل اركیده: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت هم اكنون در شرایط پاك است و پیش بینی می شود كه شرایط مطلوب كیفیت هوا كماكان برقرار باشد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا با وزش باد و رگبار برف، طی بامداد امروز (۳ بهمن) كیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در محدوده سالم قرار می گیرد و به تدریج با افزایش سرعت باد و گاهی بارش پراكنده شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود و كیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار می گیرد.

همچنین طی امشب و همزمان با ساعات اوج ترافیك، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها خصوصاً در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. هرچند با احتمال وزش باد نسبتاً شدید شاهد برقراری شرایط سالم در بیشتر مناطق خواهیم بود.

با كاهش تردد خودرو ها طی فردا (۴ بهمن) و شرایط جوی مساعد، كیفیت هوا در محدوده سالم قرار خواهد داشت ولی در مناطق پرتردد احتمال تجمع ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا وجود دارد. طی فردا با وزش باد مؤثر، بر میزان ناپایداری جو افزوده می شود كه پراكندگی آلاینده ها را به دنبال دارد.

با وجود این در ساعات پایانی جمعه و با افزایش حجم ترافیك شامگاهی و كاهش سرعت باد، غلظت ذرات معلق نسبت به روز قبل افزایش می یابد كه به تبع آن شرایط نامطلوب كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۷ در شرایط قابل قبول قرار داشت و شاخص میانگین الان نیز ۴۸ و در شرایط پاك است.

منبع:

1398/11/04
22:28:07
5.0 / ۵
4215
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است