وضعیت بارش ها در كشور طی اسفند و فروردین

وضعیت بارش ها در كشور طی اسفند و فروردین

به گزارش گل اركیده رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور ضمن بیان اینكه بارش ها در كشور از شروع سال آبی تابحال نسبت به میانگین طولانی مدت حدودا در محدوده نرمال بود، اظهار داشت: پیش بینی می شود كه در اسفند امسال و فروردین سال آینده بارش در غرب و جنوب غرب كشور تقویت شود.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه برمبنای آخرین پایش های صورت گرفته بارش ها در بعضی استان های غربی و شمال غربی كمتر از حد نرمال بود، اظهاركرد: بارش ها در استان آذربایجان شرقی از شروع سال آبی تابحال نسبت به سال قبل ۳۱ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۳۸ درصد زیر حد نرمال بود. در استان آذربایجان غربی نیز بارش ها حدود ۲۳ درصد كمتر از میانگین بلندمدت بود.

وی افزود: در استان اردبیل نیز بارش ها نسبت به میانگین طولانی مدت ۳۸ درصد كاهش یافته است و در استان های چهار محال و بختیاری و خراسان شمالی نیز شاهد كاهش بارش ها بودیم.

به گفته رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور در استان های جنوبی كشور مانند سیستان و بلوچستان، كرمان، كرمانشاه، هرمزگان و فارس بارش ها بیش از اندازه نرمال در بلندمدت بود و در مجموع می توان اظهار داشت كه بارش ها بطور میانگین در كل كشور در محدوده معمول است.

وظیفه با اشاره به اینكه برمبنای خروجی مدلهای عددی طی دی و بهمن ماه بارندگی ها در مناطق غربی و شمال غربی كشور كمتر از حد نرمال خواهد بود، اظهار نمود: برمبنای همین مدلها در اسفند امسال و فروردین سال آینده بارش ها در غرب و جنوب غرب كشور تقویت خواهد شد.

وی درانتها درباره وضعیت دمایی كشور طی سال آبی جاری توضیح داد: بطور كلی دمای كشور نسبت به میانگین طولانی مدت حدود یك درجه بیشتر از حد نرمال بوده است.
1398/10/16
13:31:08
5.0 / ۵
4170
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است