آلودگی هوا علت بازگشت بیشتر از ۱۷ هزار نفر به اورژانس

آلودگی هوا علت بازگشت بیشتر از ۱۷ هزار نفر به اورژانس

به گزارش گل اركیده سخنگوی سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: طی 7 روز گذشته و با افزایش آلودگی هوا، 17 هزار و 303  نفر به سبب بیماری های قلبی و تنفسی به بخش اورژانس مراكز درمانی مراجعه نموده اند.


مجتبی خالدی، با اشاره به آمار بازگشت كنندگان به بخش اورژانس مراكز درمانی بر اثر آلودگی هوا از ۲۸ آذر تا چهارم دی، اظهار نمود: به سبب بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق هوا در شهرهای اصفهان، البرز، تهران، مركزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، یزد و همدان تعداد ۱۷ هزار و ۳۰۳ نفر به اورژانس پیش بیمارستانی سراسر كشور بازگشت كردند كه از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۷۱ نفر بیماران قلبی و ۶ هزار و ۵۳۰ نفر بیماران تنفسی بوده اند.
سخنگوی سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه تهران ركورددار مراجعات به اورژانس در ایام آلوده است، افزود: ۷۹۱۰ نفر در تهران به اورژانس پیش بیمارستانی مراكز درمانی و بیمارستان ها بازگشت كردند كه ۴۹۰۴ نفر بیمار قلبی و ۳۰۰۶ نفر بیمار تنفسی بوده اند.
خالدی اضافه كرد: تعداد بازگشت كنندگان به اورژانس پیش بیمارستانی به سبب افزایش ذرات معلق هوا در استان اصفهان ۲۲۵۵، آذربایجان غربی ۱۷۵۳، و آذربایجان شرقی ۱۶۳۷ نفر است.
منبع:

1398/10/07
10:04:29
5.0 / ۵
4268
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است