به همت محققان دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد

فتوكاتالیستی برای كاهش خطرات پساب های صنعتی

فتوكاتالیستی برای كاهش خطرات پساب های صنعتی

به گزارش گل اركیده فتوكاتالیست پایه آلی- فلزی برای تصفیه پساب های صنعتی و تبدیل آنها به مواد كم خطرتر به همت پژوهشگران دانشگاه سمنان ثبت اختراع شد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، دكتر علی حقیقی اصل، رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان در این خصوص اظهار داشت: "سنتز اولتراسونیك فتوكاتالیست بر پایه چارچوب آلی- فلزی آهن- بنزن تری كربوكسیلیك" اختراعی است كه به همت دكتر نرجس كرامتی، مهری السادات حسین زاده و دكتر محسن مهدی پور قاضی از محققان پردیس علوم و تكنولوژی های جدید دانشگاه سمنان با همكاری پارك علم و فناوری این دانشگاه به ثبت رسیده است.
دكتر كرامتی، یكی از مخترعان این ماده و عضو هیئت علمی پردیس علوم و تكنولوژی های جدید دانشگاه سمنان در تشریح این اختراع اظهار داشت: در این پژوهش ذرات Fe-BTC سنتز شده به روش سونوشیمی، با اندازه كوچك تر و با یكنواختی بیشتر و همینطور مساحت سطحی بالاتر نسبت به نمونه های سنتزشده با سایر روش های متداول حاصل شده است.
وی با اشاره به اینكه این روش برای اولین بار بعنوان فتوكاتالیست مورد بررسی قرار گرفت، افزود: این خصوصیت ها در كاربرد این ذرات بعنوان فتوكاتالیست جهت تخریب آلاینده ها اهمیت بسزایی دارد.
به قول دكتر كرامتی، از این محصول می توان برای تصفیه پساب های صنعتی و تبدیل آنها به مواد كم خطرتر مانند دی اكسید كربن و آب با فرایند فتوكاتالیستی بهره برد.1398/09/19
22:04:26
5.0 / ۵
4499
تگهای خبر: آب , آلاینده , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است