نهالكاری همگانی برای ایرانی سرسبز در 21 نقطه استان

سهم استان سمنان از جنگل های هیركانی چقدر است؟

سهم استان سمنان از جنگل های هیركانی چقدر است؟

به گزارش گل اركیده ایسنا/سمنان مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از وجود بالغ بر 58 هزار هكتار جنگل هیركانی در این استان اطلاع داد.


علی نقی حیدریان در آئین نهالكاری همگانی برای ایرانی سرسبز كه با حضور استاندار سمنان در شهرستان مهدیشهر شروع شد اظهار نمود: در كل گستره استان سمنان 352 هزار هكتار جنگل وجود دارد كه سهم جنگل های پرارزش هیركانی از آن 58 هزار هكتار است.
وی افزود: 152 هزار هكتار از جنگل های استان سمنان را درختان سوزنی برگ و ۱۴۲ هزار هكتار آنرا جنگل های تاغ و بیابانی و... تشكیل می دهد.
مدیر كل منابع طبیعی استان سمنان از برنامه های این اداره كل برای افزایش پوشش گیاهی در این استان اطلاع داد و تصریح كرد: در سه سال قبل 15 هزار هكتار از اراضی استان سمنان بذركاری شده كه بیشتر آن از نوع باریجه بوده است.
حیدریان با اشاره به افزایش طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری استان برای بهبود پوشش گیاهی و تنوع بخشی و حفظ گونه های گیاهی در استان اظهار داشت: هم اینك ۲۸ كارگاه بذركاری فعال در استان سمنان وجود دارد.
وی با اشاره به آغاز طرح نهالكاری همگانی برای ایرانی سرسبز اضافه كرد: در طرح نهالكاری همگانی برای ایرانی سرسبز مجموعا ۱۴ میلیون نهال در سطح كشور غرس می شود كه در همین راستا در استان سمنان هم مجموعا بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ هكتار بذركاری و دو هزار و ۴۸۰ هكتار از اراضی استان هم با 337 هزار و ۴۰۰ نهال، جنگل كاری خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه در برنامه امروز، 12 هزار نهال در ۲۱ نقطه استان و در سطحی بالغ بر ۴۵۸ هكتار زمین كاشته می شود. افزود: با عنایت به تغییر اقلیم كشور، برنامه نهال كاری از آذر ماه امسال شروع و تا اسفند ادامه خواهد داشت. ضمن اینكه در برنامه امروز و در شهرستان مهدیشهر شركت تعاونی ویاندر شهمیرزاد، ۲۰ هكتار زمین بذر كاری و درختكاری خواهد شد.
مدیر كل منابع طبیعی استان سمنان خاطرنشان كرد: از آنجائیكه نهال های غرس شده در داخل گلدان پرورش یافته است، ازاین رو غرس آن در این ایام هیچ مشكلی در مبحث رشد و نموّ، ایجاد نخواهد كرد.1398/09/15
21:45:42
5.0 / ۵
4402
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است