مدیركل محیط زیست استان سمنان:

۱۰ پرونده برای واحدهای آلاینده در استان سمنان مفتوح است

۱۰ پرونده برای واحدهای آلاینده در استان سمنان مفتوح است

به گزارش گل اركیده مدیركل محیط زیست استان سمنان بابیان اینكه ۱۰ پرونده برای واحدهای آلاینده استان تشكیل شده است، اظهار داشت: این واحدها در شاهرود، گرمسار و آرادان موردبررسی قرار می گیرند.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، امیر عبدوس ظهر سه شنبه در جلسه كمیسیون ماده ۱۱ هوای پاك استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینكه برخورد با واحدهای آلاینده هوا در دستور كار محیط زیست است، ابراز كرد: ۱۰ پرونده واحدهای آلاینده در استان مفتوح است.
وی اضافه كرد: آلایندگی های واحدهای صنعتی و تولیدی در مناطق مختلف استان سمنان در كمیسیون ماده ۱۱ هوای پاك موردبررسی، بحث و تبادل نظر قرارگرفته است و الان شاهد پیگیری حداقل ۱۰ پرونده هستیم كه غالباً در شاهرود، گرمسار و آرادان هستند.
مدیركل محیط زیست استان سمنان ضمن بیان اینكه واحدهایی كه آلاینده محسوب شوند قاعدتاً با جریمه ها و افزایش مالیات های سنگین روبرو می شوند، اظهار داشت: عزم جدی در مجموعه محیط زیست برای مقابله با آلایندگی كارخانه ها و واحدهای تولیدی وجود دارد.
ضرورت كاهش آلاینده ها
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان هم در این جلسه، اظهار داشت: در كنار مساله بررسی و پایش آلایندگی واحدهای مستقر در شهرك های صنعتی سراسر استان می بایست به تقویت و پشتیبانی از صنعت هم توجه جدی داشت.
حشمت الله عسگری اضافه كرد: موافقت راه اندازی و بهره برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی می بایست با در نظر گرفتن موارد زیست محیطی همراه شود تا شاهد كاهش آلاینده ها باشیم.
به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، در این جلسه گزارشی از وضعیت صنایع آلاینده استان سمنان و همینطور آلودگی هوا در هفته جاری كه مدارس غرب استان را تعطیل كرد، عرضه شد.


منبع:

1398/09/13
16:03:21
5.0 / ۵
4186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است