در گفت وگو با مهر عنوان شد

آغاز گشت های شبانه محیط زیست در تهران

آغاز گشت های شبانه محیط زیست در تهران

گل اركیده: معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران از رصد شبانه واحدهای آلاینده در پایتخت آگاهی داد.محمد رستگاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشریح گشت و پایش شب گذشته اظهار نمود: با عنایت به اینكه وارد فصل سرما شده ایم و احتمال وقوع پدیده وارونگی دما و افزایش آلاینده ها را پیش رو داریم، در نیمه دوم سال بحث پایش های ویژه را طراحی نموده ایم و به همكاران در سطح شهرستانها و استانها ابلاغ كرده ایم كه از این به بعد در شب ها هم گشت داشته باشند و با آلودگی های احتمالی برخورد كنند.
وی اضافه كرد: منظور از آلودگی های احتمالی، فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده، معادن شن و ماسه، فعالیت های معدنی آلاینده، ضایعات سوزی ها، ذغال سوزی ها... و از این دسته آلاینده ها شامل می شود.
معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران اضافه كرد: از دیشب در سطح استان این كار شروع شده است و با عنایت به گزارشی كه برای من ارسال كرده اند خوشبختانه واحدهای صنعتی همكاری خوبی داشته اند و آلودگی های جدی را در این عرصه نداشته ایم.
رستگاری افزود: واحدهای بزرگ دارای پتانسیل آلایندگی را شب گذشته رصد كردیم. همچون واحدهای تولید سیمان، گچ و... همین طور معادن شن و ماسه شهرستان قدس و پاكدشت رصد شد و سایر شهرك های صنعتی در حوزه شهرستانهای تهران رصد شد.
وی اظهار داشت: با عنایت به گزارشی كه همكاران ما ارسال كرده اند شب گذشته حدودا ۱۰ مورد اطفا حریف و آتش سوزی در تهران انجام شد با اینكه جزو شرح وظایف ما نیست با عنایت به آلودگی گسترده ای كه در شهروجود داشت همكارانمان این حریق ها را اطفا كردند و ۵ واحد هم اخطاریه گرفتند.
رستگاری اشاره كرد: این ۵ واحدی كه اخطاریه گرفته اند مشكلشان این بود كه در واحدشان فعالیت های آلاینده داشته اند.
وی اظهار داشت: معادن شن و ماسه كه اعلام شده است با عنایت به آلودگی هوا هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند دیشب پایشی در همین راستا انجام شد و هیچ واحد فعالی را در واحد شن و ماسه مشاهده نكردیم.
معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست اشاره كرد: با عنایت به پایشی كه دیشب انجام شد بنظر می رسد مهمترین معضل آلودگی ناشی از منابع ثابت ما بحث پسماندسوزی در سطح استان است. كه یكی از معضلات دیرینه ای است كه متاسفانه كماكان به قوت خودش باقی است و نیازمند این است كه برابر قانون مدیریت پسماند، دستگاههای اجرایی ورود كنند و بیشتر روی آگاهی رسانی به مردم هم كار نماییم چونكه پسماندسوزی یكی از اشكالات جدی آلودگی هوا است. شهروندانی كه ناآگاهانه از تبعات فیزیكی و قانون موزون باخبر نیستند.
رستگاری اظهار داشت: البته برابر قانون دستگاههایی همچون شهرداری ها، بخشداری ها و برخی دستگاههای دیگر وظیفه دارند با این تخلفات برخورد كنند.


منبع:

1398/08/26
17:37:49
5.0 / ۵
4497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است