وقوع آتش سوزی های جدید در كالیفرنیا

وقوع آتش سوزی های جدید در كالیفرنیا

گل اركیده: آتش سوزی های جدید در كالیفرنیا روز گذشته (جمعه) نزدیك به 3700 هكتار از زمین های این ایالت را سوزانده و منجر به آوارگی هزاران نفر از ساكنان منطقه شده است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، آتش سوزی های طبیعی موسوم به "ماریا" از عصر روز پنج شنبه در شهرستان "ونچورا" واقع در ۱۰۵ كیلومتری شمال غربی لس آنجلس به وقوع پیوسته و در طول شب به سبب وزش بادهای شدید از كنترل خارج شده و ۲۳۰۰ سازه موجود در منطقه را در معرض خطر تخریب قرار داده است.
تا بعدازظهر روز گذشته دستور تخلیه دست كم ۸۰۰۰ نفر از ساكنان این مناطق صادر شده و دو سازه نیز در حریق سوخته اند. آتش نشانان و هواپیماهای بدون سرنشین در حال انجام عملیات اطفای حریق در این منطقه اند.
آتش سوزی های طبیعی "ماریا" در حالی طی دو روز گذشته رخ داده كه در دو هفته اخیر ایالت كالیفرنیا درگیر آتش سوزی های طبیعی مختلفی بوده كه موجب تخلیه خیلی از مردم این ایالت و قطعی برق گسترده شده است.
یكی دیگر از این آتش سوزی ها با نام آتش سوزی "ایزی" كه چهارشنبه در شهرستان "ونچورا"ی كالیفرنیا آغاز و به كتابخانه ریاست جمهوری رونالد ریگان نزدیك شد، روز جمعه تقریباً بطور كامل مهار گشت.
مقامات همین طور اعلام نموده اند آتش سوزی "كینكید" در شهر "سونوما" واقع در شمال سانفرانسیسكو كه بزرگ ترین آتش سوزی این فصل كالیفرنیا شمرده می شود، تا ۶۸ درصد مهار شده است.
این آتش سوزی ها موجب شد تا فرماندار كالیفرنیا این هفته را وضعیت اضطراری در سراسر ایالت اعلام نماید.
شعله های این آتش سوزی های طبیعی به سبب وزش بادهای شدید و شرایط خشك آب و هوایی تشدید می شوند و كار اطفای حریق را برای آتش نشانان دشوار می سازنند.
این آتش سوزی ها در حالی رخ داده كه سال قبل نیز بدترین آتش سوزی در تاریخ ایالت كالیفرنیا با نام آتش سوزی های "كمپ" منجر به ویرانی شهر "پارادایس" این ایالت و كشته شدن ۸۶ نفر شد. هم چنین آتش سوزی مشابهی در سال ۲۰۱۷ میلادی در شمال كالیفرنیا موجب كشته شدن ۴۴ نفر و تخریب هزاران سازه شد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، تابحال تلفاتی در ارتباط با آتش سوزی های سال جاری رخ نداده است.1398/08/11
21:07:54
5.0 / ۵
4310
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است