افزایش نسبی دما در بعضی مناطق كشور

افزایش نسبی دما در بعضی مناطق كشور

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در بعضی مناطق كشور طی دو روز آینده، اظهار داشت: باردیگر از روز شنبه و یكشنبه هفته آینده (20 و 21 شهریورماه) شاهد نفوذ جریانات خنك شمالی روی سواحل دریای خزر خواهیم بود.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تا روز (پنج شنبه 18 مهرماه) در ساعات بعدازظهر در جنوب و شرق فارس، جنوب كرمان، شمال و غرب هرمزگان رشد ابر و رگبار پراكنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود. همینطور امروز (16 مهرماه) در جنوب بوشهر و مناطقی از خلیج فارس، رگبار و رعد و برق و در نوار شمالی كشور افزایش نسبی دما رخ می دهد.
وی با اشاره به این كه بعدازظهر چهارشنبه (17 مهرماه) در سواحل دریای خزر و استان اردبیل ابرناكی، بارش باران و وزش باد شمالی پیشبینی می شود، خاطرنشان كرد: روز پنجشنبه (18 مهرماه) گستره بارش، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را هم شامل می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه روز جمعه (19 مهرماه) در نوار شمالی كشور افزایش موقتی دما و آسمانی صاف خواهیم داشت، اظهار نمود: طی روز شنبه و یكشنبه (20 و 21 مهرماه) با گذر موج تراز میانی جو و نفوذ جریانات خنك شمالی روی سواحل دریای خزر بارش باران، وزش باد و كاهش دما در این مناطق و بخش هایی از استان اردبیل و آذربایجان شرقی رخ می دهد.
به قول ضیائیان طی این دو روز در دامنه های استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و در دامنه های زاگرس مركزی شامل استان های كردستان، جنوب آذربایجان غربی، كرمانشاه، همدان، مركزی، لرستان و ایلام هم رشد ابر و رگبار پراكنده گاهی با رعد و برق، وزش باد پیشبینی می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه خاطرنشان كرد: طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (17 و 18 مهرماه) با افزایش سرعت وزش باد در شرق كشور بخصوص منطقه زابل پدیده گرد و خاك در این منطقه دور از انتظار نیست.
او در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار داشت: آسمان تهران فردا (17 مهرماه) قسمتی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر و در بعدازظهر افزایش باد با حداقل و حداكثر دمای 16 و 30 درجه و روز پنج شنبه (18 مهرماه) كمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل و حداكثر دمای 17 و 28 درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1398/07/16
15:23:59
5.0 / ۵
3957
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است