كاهش موقتی كیفیت هوای تهران

كاهش موقتی كیفیت هوای تهران

گل اركیده: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، افزایش سرعت باد سبب گسیل گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پایخت طی امروز (10 مهر) می شود.



به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران طی بامداد امروز (۱۰ مهر) برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی و وزش باد از ظهر امروز شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم و در بعضی ساعات بعد ازظهر بهبود نسبی در كیفیت هوا حاصل می شود. هرچند در بعضی مناطق افزایش سرعت باد سبب گسیل گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا می شود.

در اواخر وقت امروز (۱۰ مهر) با كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزوده می شود. گرچه تداوم وزش باد می تواند در پراكندگی آلاینده ها و بهبود كیفیت هوا مؤثر باشد.

كاهش ناپایداری جوی در اولین ساعات فردا (۱۱ مهر) همراه با ترافیك صبحگاهی تجمع آلاینده ها سبب برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس می شود همین طور طی روز با برقراری جو آرام و رشد اندك ناپایداری، پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و در پاره ای از مناطق كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می ماند.

در ساعات پایانی فردا نیز حاكمیت جو آرام و نسبتاً پایدار سبب می شود كه غلظت آلاینده ها در بیشتر مناطق نسبت به شب گذشته میزان بالاتری داشته باشد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۴ در شرایط سالم قرار داشت و الان نیز با میانگین ۹۶ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.





منبع:

1398/07/10
16:15:44
5.0 / ۵
4097
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است