رئیس سازمان محیط زیست مطرح كرد:

خودكشی خراسان رضوی در مصرف آب های تجدید پذیر

خودكشی خراسان رضوی در مصرف آب های تجدید پذیر

به گزارش گل اركیده معاون رئیس جمهور اظهار داشت: استان خراسان رضوی سه سال پیش، 132 درصد از آب های تجدیدپذیر خودرا بهره برده كه این به مدلول خودكشی در این حوزه می باشد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، عیسی كلانتری در هفتمین جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی كه بعدازظهر پنج شنبه در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: محیط زیست مسئله ای مربوط به عموم مردم جهان، بدون توجه به جغرافیای سیاسی است.
كلانتری اضافه كرد: امروزه محیط زیست جهان، را مصرف بیش از اندازه منابع تهدید كرده است. از طرفی جمعیت جهان زیاد می شود و از جانب دیگر استفاده بی حد از منابع، تولید ناخالص دنیا را بیشتر می كند كه نتیجه اش رفاه بیش از اندازه است كه نسل های آینده را قربانی می كند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری بارها از مسئولان كشور به سبب استفاده بالا از انرژی گلایه داشته اند، ابراز كرد: امروز در دنیا معادل ۳۵۰ میلیون بشكه نفت مصرف می شود و ایران پس از روسیه، بالاترین مصرف انرژی را دارد.
وی تاكید كرد: تولید داخلی، به بهای بالاتر بردن شدت انرژی، آلوده كردن محیط زیست و تهدید حقوق نسل های بعدی نیست. اگر سیاست های ما در امتداد توسعه متوازن نباشد، حتما نخستین قربانی، نسل های بعدی خواهد بود. كشور پتانسیل این مصرف را ندارد و نمی تواند دوام بیاورد.
كلانتری با اشاره به اینكه سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به انجام اقدامی نخواهد بود، اضافه كرد: با كمك مردم، بسیاری از مشكلات را می توانیم حل نماییم. ما به هیچ وجه با صنایعی كه بیش از اندازه نرمال مخرب محیط زیست باشد، موافقت نمی نماییم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباب آمارهای زیست محیطی استان خراسان رضوی بیان كرد: استان خراسان سه سال پیش، ۱۳۲ درصد از آب های تجدیدپذیر خودرا بهره برده است كه این یعنی خودكشی؛ این در شرایطی است كه متوسط كشور حدود ۱۰۰ درصد و حداكثر نرم جهانی، ۴۰ درصد است.


منبع:

1398/07/06
18:23:54
5.0 / ۵
4015
تگهای خبر: آب , زیست محیطی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است