كیفیت سوخت توزیعی در شهر تهران كاملا مطابق استاندارد است

كیفیت سوخت توزیعی در شهر تهران كاملا مطابق استاندارد است

به گزارش گل اركیده مدیر تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ضمن رد شایعه ها درباره بالا بودن گوگرد بنزین توزیعی در سطح شهر تهران اظهار داشت: كیفیت سوخت توزیعی در این كلانشهر كاملا مطابق استانداردهای سوخت یورو ۴ است و آمادگی داریم در حضور نمایندگان سازمان های مرتبط كیفیت سوخت جایگاه ها را آزمایش نماییم.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، كرامت ویس كرمی درباره انتشار برخی شایعات در خصوص افزایش گوگرد بنزین توزیعی در سطح شهر تهران تا سه برابر حد مجاز اظهار داشت: در نمونه گیری های ثانویه ای كه روز شنبه، ۳۰ شهریور ماه از سوخت توزیعی در چند جایگاه عرضه در سطح شهر تهران انجام شد، نه تنها گوگرد هیچ كدام از نمونه ها به عدد ۵۰ پی پی ام (حد مجاز گوگرد) نمی رسید، بلكه در خیلی از موارد این عدد از این رقم هم كمتر بود كه نتایج و مستندهای آزمایشگاهی آن هم به سازمان های مربوطه ارسال شده است.
وی با تاكید بر این كه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست تنها مراجع رسمی هستند كه می توانند درباره كیفیت سوخت توزیعی اظهارنظر رسمی كنند، اظهار داشت: واحد كنترل كیفیت مدیریت تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به صورت روزانه كیفیت سوخت توزیعی در سطح شهر تهران و همه كلانشهرها و شهرهای كشور از انبار تا جایگاه را پایش می كند و در صورتیكه كوچك ترین تغییراتی در گوگرد و اكتان و دیگر شاخصهای سوخت مشاهده شود از انتقال فرآورده به جایگاه های عرضه جلوگیری می شود.
مدیر تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینكه كنترل كیفیت سوخت و آزمایش هایی كه در این زمینه در آزمایشگاه های شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران انجام می شود، كاملا تخصصی است و دقت بسیار بالایی دارد، اظهار داشت: این آزمایش ها با نمونه گیری مستمر در انبارها، مخازن خودرو ها و در جایگاه ها (با حضور نمایندگان دیگر مراجع) به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه انجام می شود.
آمادگی داریم كیفیت سوخت را آزمایش كنیم
ویس كرمی اظهار داشت: این آمادگی را داریم تا با حضور نمایندگان سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست، سوخت هر جایگاهی در سطح شهر تهران را كه مدنظر آنها باشد، نمونه گیری و آزمایش نماییم.
بنا بر اعلام وزارت نفت، وی با اشاره به تكلیف هیئت دولت برای توزیع سراسری بنزین یورو ۴ در همه جایگاه های سطح شهر تهران و كلانشهرها اضافه كرد: الان در بیشتر از ۱۰۰۰ جایگاه عرضه سوخت در سطح كشور كه شامل همه جایگاه های سطح شهر تهران و كلانشهرها و برخی شهرهای بزرگ است، فرآورده بنزین یورو ۴ توزیع می شود كه بالغ بر روزانه ۳۰ میلیون لیتر بنزین در سطح كشور است.
وی تصریح كرد: همینطور به صورت میانگین روزانه بیشتر از ۲۸ میلیون لیتر نفت گاز با كیفیت یورو ۴ در ۱۴۰۰ جایگاه در سطح كلانشهرها و مسیرهای مواصلاتی مهم كشور توزیع می شود.1398/07/03
14:32:20
5.0 / ۵
4028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است