واكنش شورایعالی جنگل به قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج

واكنش شورایعالی جنگل به قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج

به گزارش گل اركیده رئیس شورایعالی جنگل ضمن اشاره به اینكه این شورا برای قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج مجوزی صادر نكرده است، تصریح كرد: شاخصهای ارزیابی های زیست محیطی باید به روز شوند.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا روز گذشته تصاویری در شبكه های اجتماعی از قطع درختان صد ساله بلوط در محور سی سخت یاسوج به علت افزایش عرض محور منتشر گردید.

كامران پورمقدم - رئیس شورایعالی جنگل- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: شورایعالی جنگل قبل از قطع درختان در جریان این مورد نبوده و مجوزی هم برای آن صادر نكرده است اما هم اكنون با اداره منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد در تماس هستیم تا از جزئیات این مورد اطلاع پیدا نماییم.

پورمقدم در ادامه با اشاره به اینكه هر از گاهی اخباری در خصوص صدمه رساندن به پوشش گیاهی و درختان به دنبال اجرای پروژه های عمرانی منتشر می شود، خاطرنشان كرد: درست است كه پروژه های عمرانی موظف به انجام ارزیابی زیست محیطی هستند اما ما باید در شاخصهای ارزیابی های زیست محیطی خود تجدید نظر و آنها را به روز نماییم.

وی افزود: ارزیابی های زیست محیطی زمانی منطبق با ارزش های منابع طبیعی است كه كاركردهای واقعی و غیر اقتصادی محیط زیست و منابع طبیعی مشخص شود و ارزیابی ها بر طبق این كاركردها صورت گیرد.

به گفته رئیس شورایعالی جنگل شاخصهای فعلی ارزیابی های زیست محیطی زمانی كه در مقایسه با هزینه و فایده پروژه های عمرانی قرار می گیرند، نمی توانند مانع اجرای این پروژه ها شوند.
1398/06/25
20:03:24
5.0 / ۵
4201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است