انرژی های سبز عامل افزایش نوعی گاز گلخانه ای

انرژی های سبز عامل افزایش نوعی گاز گلخانه ای

گل اركیده: نتایج یك بررسی نشان داده است كه مقدار یكی از گازهای گلخانه ای اثرگذار و مهم در جهان به سبب توسعه انرژی های سبز رو به افزایش است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، پژوهشگران در این مطالعات مشاهده نمودند "هگزا فلوراید گوگرد" (SF۶) مهم ترین گاز گلخانه ای شناخته شده در جهان به سبب توسعه انرژی های سبز به اتمسفر زمین نفوذ پیدا كرده است. این تركیب در صنعت برق كاربرد گسترده ای دارد.
كارشناسان ادعا می كنند این گاز گلخانه ای نسبت به كربن دی اكسید ۲۳ هزار و ۵۰۰ برابر بیشتر گرم كننده است. آنها معتقدند كه تمایل به استفاده از تلفیقی از منابع نیرو همچون انرژی بادی، خورشیدی و گازی بجای زغال به افزایش شمار تجهیزات برقی منجر شده كه از هگزا فلوراید گوگرد استفاده می نمایند.
پژوهشگران انگلیسی در بررسی های خود مشاهده نمودند در تمامی شبكه های انتقال و توزیع میزان استفاده از گاز هگزا فلوراید گوگرد ۳۰ تا ۴۰ تن در سال افزایش داشته است.
به گزارش روزنامه تلگراف، میزان انتشار این گاز گلخانه ای در انگلیس و دیگر كشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ برابر با افزودن ۱.۳ میلیون دستگاه خودرو به جاده ها بوده است.
منبع:

1398/06/23
21:51:19
5.0 / ۵
4353
تگهای خبر: تجهیزات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است