اعلام وصول لایحه پشتیبانی از حیوانات در مجلس

اعلام وصول لایحه پشتیبانی از حیوانات در مجلس

به گزارش گل اركیده معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشاهده مواردی از حیوان آزاری در مناطق مختلف كشور اظهار داشت: لایحه پشتیبانی از حیوانات به مجلس شورای اسلامی ارسال و اعلام وصول شده است و با تصویب مجلس با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا اصغر دانشیان امروز در حاشیه تودیع و معارفه مدیر كل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینكه یكی از اشكالات این سازمان كمبود محیط بان است، اظهار داشت: تعداد محیط بانان در ایران بسیار كمتر از میانگین جهانی است. برای هر ۱۰ هزار هكتار در دنیا یك محیط بان وجود دارد در صورتیكه این رقم در ایران برای هر ۲۰ هزار هكتار یك محیط بان است.

وی با اشاره به اینكه برای حل این مشكل با سازمان امور اداری و استخدامی كشور تفاهمنامه ای منعقد شده است تا هر سال ۳۰۰ نفر جذب حفاظت محیط زیست شود، اظهاركرد: به مدت ۱۰ سال این تفاهمنامه اجرا شده است و سالانه ۲۵۰ محیط بان و ۵۰ كارشناس جذب سازمان خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مجوزهای لازم و دستور رئیس جمهوری برای افزایش حقوق شاغلان در سازمان محیط زیست ستاندن شده است و در صورت تامین اعتبار دریافتی كاركنان این سازمان ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

دانشیان با اشاره به اینكه لایحه پشتیبانی از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، اظهار داشت: شورای نگهبان ایراداتی به این مصوبه مجلس وارد كرده است كه با رفع آن پشتیبانی از محیط بانان قانونی خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: واقعیت این است كه به اندازه شعاری كه برای حفاظت از محیط زیست می دهیم، عمل نكرده ایم و اگر به همین منوال عمل نماییم در آینده نه چندان دور بجای ماهی از دریاها و دریاچه ها باید پلاستیك صید نماییم.

وی ادامه داد: ریختن زباله در طبیعت در كشورهای توسعه یافته جرم تلقی می شود اما در ایران به راحتی عموم مردم زباله های خودرا در طبیعت می ریزند و موجب آلوده شدن محیط زیست می شوند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست مدیریت پسماندها را یكی از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست عنوان نمود و اظهار داشت: باید با فرهنگسازی مدیریت پسماند را از داخل خانه ها شروع و مبادرت به تفكیك زباله از مبدا كرد.

دانشیان با اشاره به اینكه حفاظت از محیط زیست وظیفه آحاد مردم و تعدی به آن تعدی به حق و حقوق نسل های آینده است، اظهار نمود: همه باید با محیط زیست مهربان باشیم و برای حفاظت از آن تلاش نماییم چونكه حاكمیت و دولت به تنهایی نمی تواند آن طور كه باید در حفاظت از محیط زیست موفق عمل كند.

وی ادامه داد: در سال های اخیر برای ارائه خدمت بهتر به مردم، سرمایه گذاران و ارباب رجوع بیشتر از ۹۴ درصد اختیارات سازمان به مدیران كل استان ها تفویض شده و با این اقدام علاوه بر كاهش هزینه و اتلاف وقت پروسه زمان صدور مجوزها نیز كاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: با این اقدام سازمان در طول یك سال قبل پرونده ۲۰۰ طرح بزرگ در كشور كه سالیان سال بدون جواب مانده بود تعیین تكلیف شده و ضمن تحقق توسعه پایدار، اشتغال زایی خوبی در كشور انجام شد.

منبع:

1398/06/18
23:50:50
5.0 / ۵
4299
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است