دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل:

آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران كننده است

آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران كننده است

به گزارش گل اركیده دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل آگهی داد: آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران كننده است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، «كریستینا پاسكا پالمر» دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل آمازون برای سیستم های حامی زندگی طبیعی در كره زمین تهدید كننده است و لزوم دارد تمامی كشورها، شركت ها و مصرف كنندگان رابطه جدیدی را با طبیعت برقرار كنند.
وی اضافه كرد: تخریب وسیع ترین جنگل استوایی جهان یادآور آن است كه لزوم دارد رویكردهای تازه ای اتخاذ شود تا وضعیت جوی به ثبات لازم نائل شود و مانع شود اكوسیستم ها به مرحله ای از زوال برسند كه بازگشت آن امكان پذیر نباشد و نتایج جدی را متوجه بشر سازد.
«كریستینا پاسكا پالمر» با اشاره به اینكه آتش سوزی در جنگل آمازون به نقطه ای رسیده كه نشان داده است با بحران جدی روبرو می باشیم، گفت: این بحران تنها متوجه جنگل آمازون نیست و این نگرانی وجود دارد كه در جنگل ها و اكوسیستم های دیگر نیز شاهد این بحران باشیم.
بحران های محیط زیستی جهان نگرانی فزاینده ای در سیاست های بین المللی است. جنگل زدایی در آمازون یكی از موضوعات مهم مطرح شده در اجلاس سران گروه هفت در فرانسه بود. همین طور در ماه سپتامبر رهبران جهان در نیویورك گرد هم جمع خواهند شد تا در نشست اقدامات آب و هوایی شركت نمایند.
به گزارش روزنامه گاردین، بگفته دبیر اجرایی كنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل لازم است در هر راهكار پیشنهادی، "طبیعت" در مركز تصمیمات قرار گیرد. ما نمی توانیم با این مساله به صورت جداگانه برخورد نماییم و همین طور حل بحران تغییرات اقلیمی بدون در نظر گرفتن تنوع زیستی امكان پذیر نیست.
منبع:

1398/06/09
21:18:52
5.0 / ۵
4301
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است