تهران در بعضی ساعات برای حساس ها ناسالم می شود

تهران در بعضی ساعات برای حساس ها ناسالم می شود

به گزارش گل اركیده برمبنای اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: كیفیت هوای تهران طی برخی ساعات امروز (28 مرداد) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات بامداد امروز (۲۸ مرداد) به سبب كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروهاست، همین طور با افزایش تابش نور خورشید در طول روز و در دسترس بودن سایر عوامل مورد نیاز برای شكل گیری آلاینده ازن، طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ افزایش موقتی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود.

به تدریج طی امشب با افزایش حجم ترافیك، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها دور از انتظار نیست. بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز وضعیت كیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

بر این اساس با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۲۹ مرداد) شرایط برای افزایش موقتی آلاینده ها طی بامداد فراهم می شود هرچند با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف، در بعضی ساعات بعد ازظهر فردا نیز افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود كه نسبت به روز گذشته از بزرگی بالاتری برخوردار می باشد و بدین جهت سبب كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت می شود.

افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات فردا احتمال برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا را خصوصاً برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۶۹ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۶۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/05/28
15:32:39
5.0 / ۵
4505
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است