ركاب زنی در نوار ساحلی خزر با شعار مبارزه با زباله های پلاستیكی در دریاها

ركاب زنی در نوار ساحلی خزر با شعار مبارزه با زباله های پلاستیكی در دریاها

گل اركیده: مشاور و مسئول طرح ها و اعتبارات معاونت محیط زیست دریایی و تالاب ها اظهار داشت: به مناسبت بزرگداشت روز جهانی خزر، فعالین زیست محیطی نوار ساحلی خزر را از بندر تركمن به مقصد بندرآستارا ركاب خواهند زد.


شهریار صادقی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار نمود: به مناسبت بزرگداشت روز جهانی خزر و با شعار " مبارزه با زباله های پلاستیكی در دریاها"، فعالین زیست محیطی نوار ساحلی خزر را از بندر تركمن به مقصد بندرآستارا ركاب خواهند زد.
وی با اشاره به اینكه حركت این فعالین محیط زیست از امروز شروع شده و تا 28 مردادماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: 10 نفر از فعالین محیط زیست با ركاب زنی در حاشیه این دریا، از بندر تركمن تا آستارا ركاب زنی خویش را با گذر از 3 استان گلستان، مازندران و گیلان آغاز كردند.
مشاور و مسئول طرح ها و اعتبارات معاونت محیط زیست دریایی و تالاب ها افزود: این اقدام در جهت گرامیداشت 21 مرداد كه روز جهانی خزر نامگذاری شده است با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست (معاونت محیط زیست دریایی و تالاب ها) در حال انجام می باشد.
صادقی اضافه كرد: با عنایت به تهدیدات زیست محیطی دریا خزر، گرامیداشت این روز مهم، در جهت حفظ و حراست از این دریا بسیار دارای اهمیت است.
وی با اشاره به اینكه هرساله برابر اعلام گرامیداشت روز دریای خزر از جانب كنوانسیون تهران به موضوعاتی از جانب كشورهای حاشیه خزر پرداخته می شود تا برنامه هایی برای اثربخشی در بهبود وضعیت زیست محیطی خزر اجرا شود اظهار داشت: امسال اولویت تاكیدات در حوزه دریای خزر بر مدیریت زباله به خصوص پلاستیك ها متمركز شده است.
1398/05/18
16:38:11
5.0 / ۵
4258
تگهای خبر: زیست محیطی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است