افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی بعدازظهر امروز

افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی بعدازظهر امروز

به گزارش گل اركیده نتایج پیشبینی كیفیت هوای تهران نشان داده است كه بعدازظهر امروز (۱۴ مرداد) غلظت آلاینده ازن به حد محسوسی افزایش می یابد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، نتایج حاصل از پیشبینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا پایدار در صبحگاه امروز (۱۴ مرداد) است كه همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، شرایط برای تجمع آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم خواهد شد.

بر اساس این گزارش، امروز (۱۴ مرداد) به تدریج همراه با افزایش تابش نور خورشید تا نیمه روز و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واكنش های فتوشیمیایی، طی ساعات ۱۳ تا ۱۸ افزایش محسوسی در غلظت آلاینده ازن رخ می دهد كه به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

همچنین با عنایت به احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز (۱۴ مرداد) كاهش موقتی كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود. به تدریج در طول فردا (۱۵ مرداد) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود و برای بعضی ساعات بخصوص بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه انتظار می رود كه در بعضی اوقات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

طبق نتایج پیشبینی كیفیت هوای تهران، روند افزایشی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه نیمه تابستان ۹۸ دور از انتظار نخواهد بود. هرچند با عنایت به افزایش ناپایداری های جوی تا بعدازظهر فردا ( ۱۵ مرداد) وضعیت كیفیت هوای پایتخت رو به بهبود خواهد بود.

همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.

میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ و در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۱۰۳ و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
1398/05/14
14:15:22
5.0 / 5
3954
تگهای خبر: آلاینده , كیفیت , ناسالم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است