كشت گیاهان دارویی كم آب بر در پیچ و خم بوروكراسی اداری

كشت گیاهان دارویی كم آب بر در پیچ و خم بوروكراسی اداری

به گزارش گل اركیده معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه گیاهان دارویی ظرفیت بسیار خوبی برای كشور ما است، بیان كرد: این گیاهان نرخ رشد بسیار بالایی دارند، اما اگر جریان سازی لازم در این زمینه طی دو سال آینده توسط ظرفیت هایی مانند اساتید و فارغ التحصیلان انجام نشود، باید افسوس بخوریم.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، مسعود تجریشی با اشاره به اینكه باید نشان دهیم كه می توانیم جمعی كار نماییم، اظهار نمود: ۳۰ سال است كه كشور را به علت بخشی نگری و من من گفتن سر كار گذاشته ایم.

وی تصریح كرد: وقتی برای پرداختن به این مسایل نداریم، بهتر است این مسایل را كنار گذاشته و برای حل مشكلات تلاش نماییم.
تجریشی بیان كرد: جای تاسف دارد كه در حال از دست دادن بازار جهانی محصولی مانند انگور هستیم و هنوز نتوانسته ایم جایگاه خوبی را در این خصوص كسب نماییم.

تجریشی در ادامه سخنانش با اشاره به روند طولانی پاسخگویی و بوروكراسی های اداری اظهار داشت: ماهانه دو الی سه نامه در مورد دریاچه ارومیه بین دفتر ریاست جمهوری و ستاد احیا رد و بدل می شود، نكته جالب این است كه رئیس جمهور نامه ها را سریع جواب می دهد، اما چندین هفته طول می كشد تا پاسخ یك نامه از طبقه اول اداره ای به طبقه دیگری برسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: تعریف محصول كم آب بر بسیار مهم بوده و عدم تفاهم در این خصوص بسیار خطرناك می باشد، همین مشكل را در وزارت نیرو هم داریم كه تعریف واحدی از صنایع كم آب بر ندارند.

وی تصریح كرد: انتظار می رود سازمان جهاد دانشگاهی به هدایت راهبردی در توسعه كشت گیاهان دارویی كم آب بر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه توجه كند.

دكتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به اینكه مكاتبات گوناگونی به منظور اجرای طرح "توسعه كشت گیاهان دارویی كم آب بر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه" انجام شده است، اظهار داشت: قرارداد سال قبل و بعد از فصل كشت اول منعقد شد، اما تا كنون نتوانسته ایم از سازمان های مختلف كه ناظر بر كار ما هستند، قولی بگیریم.


محسنی در جهت روند پیشرفت پروژه های احیای دریاچه ارومیه ابراز امیدواری كرد كه همراهی بیشتر دست اندركاران طرح باعث تسریع در اثربخشی پروژه شود.

ایشان در ادامه با اشاره به ظرفیت سازمان جهاد دانشگاهی در زمینه ذخایر ژنتیكی گیاهان دارویی بیان كرد: ژنتیك گیاهان هر منطقه مختص آن منطقه بوده و می توان اقداماتی را در مورد حفظ این ذخایر ژنتیكی انجام داد.
1398/05/11
16:11:56
5.0 / ۵
4393
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است