كلانتری در حاشیه پاكسازی ارتفاعات توچال:

محیط زیست سرمایه بین نسلی است

محیط زیست سرمایه بین نسلی است

به گزارش گل اركیده ارتفاعات توچال با حضور مدیركل حفاظت حفاظت محیط زیست استان تهران، مدیركل ورزش و جوانان استان تهران، ورزشكاران و تشكل های مردم نهاد، از زباله پاكسازی شد.


به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، كیومرث كلانتری در حاشیه این پاكسازی با اشاره به اینكه طبیعت دوست داشتنی است و قرار نیست با یك روز در طبیعت بودن آنرا آلوده نماییم و تصور نماییم افراد دیگری آنرا پاكیزه خواهند كرد، اضافه كرد: امروز ما هم در این اقدام پرارزش در كنار مردم قرار گرفتیم و خوشبختانه مشاركت مردم بسیار بالاست و خرسندیم كه چنین شهروندان دوستدار محیط زیست و طبیعت داریم. وی با اشاره به اینكه برنامه های این چنینی مردم محور است و هدف از برگزاری آن اشاعه فرهنگ زیست محیطی و حس مسئولیت پذیری بیشتر در میان مردم است، تصریح كرد: پیام این برنامه این است كه بگوید طبیعت متعلق به همه است و هر كس آنرا آلوده كند باید خود آنرا تمیز و پاكیزه كند. مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه طبیعت امانت است و ما در طبیعت و زمین ساكن هستیم و مالك اصلی خداوند متعال است، اظهار داشت: آنجا كه خداوند در قرآن كریم می فرماید همه چیز را برای تو آفریدم ای انسان و تو را برای خودم به معنای آن است همه امانت دار هستیم و باید امانت دار خوبی باشیم. كلانتری افزود: اجرای این برنامه ها در واقع تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی است كه حفظ محیط زیست را وظیفه عمومی می داند و محیط زیست جز با مشاركت آحاد مردم حفظ نخواهد شد.
كلانتری همینطور اظهار داشت: مبحث فرهنگسازی در مورد پیشگیری از رهاسازی زباله ها در طبیعت با اجرای برنامه های فرهنگی و نمادین همچون طرح بی زباله و نه به پلاستیك از جانب محیط زیست استان تهران با همكاری مردم، تشكل ها و سایر دستگاه های مسئول و علاقه مند همچنان پیگیری و اجرا می شود. او در آخر با اشاره به اینكه طبیعت و محیط زیست تنها مختص ما نیست و در واقع سرمایه مشترك بین ما و نسل های آینده است، خاطرنشان كرد: حق نداریم طبیعت را آلوده نماییم و باید به اندازه از طبیعت بهره برداری كرده و ضمن احیا و بازسازی بقیه را به نسل های آینده محول نماییم. رضا گل محمدی مدیركل ورزش و جوانان استان تهران هم در این برنامه با اشاره به اینكه برنامه پاكسازی امروز با حضور جوانان، ورزشكاران و دستگاه های همكار ما در استان تهران با همكاری محیط زیست انجام شد، اضافه كرد: برنامه امروز یك اقدام نمادین است تا به مردم سفارش نماییم محیط زیست را باید پاكیزه نگه داریم. وی با اشاره به اینكه ورزشكاران به شكلی نخبگان و نمایندگان جامعه هستند، تصریح كرد: حضور آنها در اینگونه برنامه ها در جهت فرهنگسازی بخصوص در حوزه محیط زیست بسیار تأثیرگذار است. گل محمدی با اشاره به اینكه هفته آینده هم برنامه پاكسازی طبیعت در حاشیه رودخانه جاجرود اجرا خواهد شد، خاطرنشان كرد: حفظ طبیعت و محیط زیست مسئولیت اجتماعی همه ما است و به امید روزی كه دیگر شاهد رها شدن زباله در طبیعت نباشیم.

1398/05/06
13:41:48
5.0 / ۵
4630
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است