آخر بارش و افزایش 10 درجه ای دما در نوار شمالی كشور

آخر بارش و افزایش 10 درجه ای دما در نوار شمالی كشور

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امروز فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی كشور تمام می شود، از افزایش ۱۰ درجه ای دما در این مناطق اطلاع داد و اضافه كرد: از امروز تا آخر هفته در بعضی استان ها شاهد خیزش گرد و خاك خواهیم بود.


احد وظیفه در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی كشور تا اواسط وقت امروز (سه شنبه ۱۱ تیر) ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در استان های مازندران، برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارندگی و طوفان های تندری ادامه خواهد داشت، همینطور بارش بامداد امروز در استان مازندران شدید خواهد بود.
وی افزود: بر مبنای خروجی آخرین مدلهای هواشناسی، همینطور امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شمالی فارس و جنوب غرب اصفهان رشد ابر، بارش پراكنده، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.
به قول مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، با عبور سامانه بارشی در ایام چهارشنبه و پنجشنبه (۱۲ و ۱۳ تیر) در نیمه شمالی كشور افزایش نسبی دما رخ می دهد كه در نوار شمالی افزایش شش تا ۱۰ درجه ای پیشبینی می شود.
وظیفه تصریح كرد: بعدازظهر امروز در استان های سمنان، قم، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، یزد، شمال مركزی و بخش هایی از جنوب غرب كشور سرعت وزش باد تشدید می شود كه در بعضی نقاط باعث خیزش گرد و خاك موقت خواهد شد.
این كارشناس سازمان هواشناسی همینطور اضافه كرد: از امروز تا پنجشنبه (۱۱ تا ۱۳ تیر) در نوار شرقی كشور بخصوص شمال سیستان و بلوچستان و منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاك، كاهش دید افقی و كیفیت هوا پیشبینی می شود.
به قول وظیفه دریای خزر بامداد امروز مواج و طوفانی است و غرب و مركز خلیج فارس هم امروز مواج خواهد بود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت آب و هوای تهران خاطرنشان كرد: امشب، فردا و پس فردا هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیشبینی می شود كه دمای تهران فردا در بالاترین نقطه به ۳۶ درجه سانتیگراد و در پایین ترین نقطه به ۲۲ درجه سانتیگراد برسد. همینطور دمای تهران پس فردا (پنجشنبه ۱۳ تیر) در گرم ترین حالت ۳۸ درجه سانتیگراد و در خنك ترین حالت ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.1398/04/11
13:55:34
5.0 / ۵
4174
تگهای خبر: آب , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است