هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس

گل اركیده: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران اظهار داشت: طبق نتایج پیش بینی كیفیت هوا همراه با افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز (5 تیرماه) وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در بعضی ساعات در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه پنجمین روز از تابستان ۹۸ است كه همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر شرایط لازم برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات فراهم می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: به تدریج با افزایش تابش نور خورشید در نیمه روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن مهیا می شود به شكلی كه بیشترین مقدار این آلاینده بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ در هوای پایتخت وجود دارد همین طور احتمال می رود وزش باد طی برخی ساعات امروز (۵ تیرماه) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: به تدریج طی فردا (۶ تیرماه) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود و برخی ساعات خصوصاً بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناكی و وزش باد خواهد بود. بر این اساس انتظار می رود در صبحگاه ششمین روز از تیر ماه ۹۸ افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود و وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گفته وی ناپایداری های جوی در بعدازظهر فردا (۶ تیرماه) سبب بهبودی وضعیت كیفیت هوای پایتخت خواهد شد. دما تا روز آینده روند كاهشی خواهد داشت.

شهبازی با اشاره به اینكه میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ و هوا در شرایط سالم بود، اظهاركرد: این شاخص الان ۹۷ و هوا در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/04/05
12:59:20
5.0 / ۵
4795
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است