دادستان نظامی هرمزگان خبر داد:

تبدیل قرار بازداشت موقت چهار محیط بان به وثیقه

تبدیل قرار بازداشت موقت چهار محیط بان به وثیقه

گل اركیده: دادستان نظامی استان هرمزگان با اشاره به ارسال پرونده محیط بانان اداره كل حفاظت محیط زیست استان كرمان به دادسرای نظامی هرمزگان، از تبدیل قرار بازداشت موقت چهارمحیط بان به وثیقه آگاهی داد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، محمدرضا حیدری دلفارد در تشریح حادثه منجر به كشته شدن دو شكارچی غیرمجاز در جریان تعقیب و گریز مأموران محیط بانی استان كرمان اظهار داشت: برمبنای محتویات پرونده، ساعت ۳۰ دقیقه بامدادان یازدهم خرداد ماه، محیط بانان با دو شكارچی غیرمجاز در محدوده پارك ملی خَبر استان كرمان كه منطقه حفاظت شده شمرده می شود، روبه رو شده و به تعقیب آنان می پردازند.
وی اضافه كرد: در جریان این تعقیب و گریز، شكارچیان به سمت مأموران تیراندازی كرده و دو نفر از آنان را زخمی می كنند.
حیدری اشاره كرد: بنا به اظهارات محیط بانان، به دنبال شكسته شدن شیشه خودرو بر اثر تیراندازی شكارچیان، دید راننده كور شده و خودروی حفاظت محیط زیست با موتورسیكلت دو شكارچی برخورد می كند.
وی اضافه كرد: متأسفانه بر اثر این حادثه هر دو راكب موتورسیكلت مصدوم و به سبب صدمات وارده جان می سپارند.
دادستان نظامی هرمزگان گفت: اولیا دم متوفیان كه برادر هم هستند با طرح شكایتی در دادسرای عمومی بافت، مدعی شده اند كه محیط بانان عمداً این دو نفر را زیر گرفته اند و قاضی دادسرای عمومی نیز برای ۴ محیط بان به بهتان قتل عمد، قرار بازداشت موقت صادر می كند.
وی درباب دلیل رسیدگی به این پرونده در استان هرمزگان اظهار داشت: تعقیب شكارچیان غیرمجاز تا محدوده استان هرمزگان ادامه می یابد و حادثه نیز در همین منطقه رخ می دهد.
این مقام قضائی اظهار داشت: پرونده روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه به دادسرای نظامی استان هرمزگان ارسال و بررسی های مقدماتی در این ارتباط شروع می شود.
حیدری اضافه كرد: ظهر امروز بعد از تحقیق از متهمان، قرار بازداشت موقت هر چهار محیط بان كه آثار گلوله های ساچمه ای شكارچیان بر بدن و صورتشان قابل مشاهده می باشد، به قرار وثیقه تبدیل شد.
دادستان نظامی استان هرمزگان اظهار داشت: با عنایت به ابهامات و شبهات موجود در این حادثه، نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد و دادسرای نظامی درصدد رسیدگی دقیق و كامل به این مساله است تا حقی از كسی ضایع نشود.
وی ضمن ابراز تأسف مجدد از این حادثه اظهار داشت: بی شك اگر تعمدی در كار باشد با قاطعیت و بدون چشم پوشی با عوامل آن برخورد خواهد شد.


منبع:

1398/03/26
15:00:29
5.0 / ۵
4412
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است