تداوم ناپایداری های جوی در تهران

تداوم ناپایداری های جوی در تهران

گل اركیده: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز (30 اردیبهشت) از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای پایتخت آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی بامداد امروز (۳۰ اردیبهشت) است، اظهار نمود: به تدریج در طول روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود و برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

وی با اشاره به اینكه طی امروز احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد، اشاره كرد: برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۳۱ اردیبهشت) در بعضی ساعات آغازین روز بارش پراكنده باران پیش بینی می شود.

شهبازی با اشاره به اینكه به تدریج با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۳۱ اردیبهشت) برای برخی ساعات خصوصاً بعد ازظهر افزایش ابر، بارندگی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه دور از انتظار نیست، اظهاركرد: بر این اساس انتظار می رود ناپایداری های جوی طی فردا سبب كاهش غلظت آلاینده ها و بهبود وضعیت كیفیت هوای پایتخت شود.

به گفته او همینطور دمای هوا در پایتخت تا روز آینده افزایش جزیی می یابد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۶۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار داشت: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/02/30
14:59:14
5.0 / ۵
4384
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است