انتقال بیشتر از یك میلیون مترمكعب پساب به پالایشگاه نفت تهران

انتقال بیشتر از یك میلیون مترمكعب پساب به پالایشگاه نفت تهران

گل اركیده: معاون بهره برداری شركت فاضلاب تهران اظهار داشت: در طرح انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران به پالایشگاه نفت تهران، از مردادماه سال قبل تابحال بیشتر از یك میلیون و 10 هزار متر مكعب پساب به این پالایشگاه منتقل شده است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، عباسعلی مُصرزاده اظهار نمود: انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران به پالایشگاه نفت تهران برمبنای قرارداد سال ۱۳۹۴ به مدت ۳۰ سال با دبی متوسط حدود ۶۰۰ لیتر بر ثانیه خواهد بود. بر اساس این طرح سالانه ۲۰ میلیون متر مكعب پساب تصفیه شده به پالایشگاه نفت تهران تحویل داده می شود.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، مُصرزاده با بیان این كه پنج درصد ظرفیت تصفیه خانه جنوب تهران به منظور مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز توسط شركت فاضلاب تهران به شركت پالایش نفت تهران نمایش می شود، اظهار داشت: با اجرای این پروژه ۶۰ درصد از آب آشامیدنی شهری مصرفی در پالایشگاه به شبكه آب شهری باز می گردد.
عملیات اجرایی خط انتقال پالایشگاه به طول ۳۵۰۰ متر و قطر ۸۰۰ میلی متر از محل كانال خروجی تصفیه خانه به پالایشگاه در مرداد سال ۱۳۹۷ با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به اختتام رسید.
منبع:

1398/02/26
15:58:32
5.0 / ۵
4197
تگهای خبر: آب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است