طوفان تگرگ در شمال شرق آمریكا

طوفان تگرگ در شمال شرق آمریكا

گل اركیده: با حركت یك جبهه هوای سرد به سمت ساحل شرقی آمریكا كه می تواند به بارش برف در منطقه ˮنیو انگلندˮ این كشور بیانجامد، طوفان هایی همراه با رعد و برق شدید و بارش تگرگ هایی بزرگ روز گذشته (دوشنبه) شهر ˮكریˮ واقع در كارولینای شمالی ایالات متحده را درنوردید.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، این طوفان كه ابتدا در مناطق جنوبی آمریكا شكل گرفت، منجر به سیل گرفتگی شدید "می سی سی پی" و "لوئیزیانا" شده و ضمن حركت به سمت ساحل، وزش بادهای شدید و سقوط درختان را در كارولینای شمالی به همراه داشت.
این سیستم آب و هوایی به همراه سیستمی دیگر كه از غرب میانه شكل گرفته با یك دیگر تركیب شده و یك طوفان "نوریستر" را تا روز دوشنبه و سه شنبه می سازند كه منجر به ایجاد آب و هوای سرد زمستانی، بارش چندین سانتی متری باران در "پنسیلوانیا"، "نیوجرسی"، "نیویورك" و "ماساچوست" و حتی بارش برف در بعضی از نواحی "نیو انگلند" می شود.
پیش بینی می شود در مناطق شمال شرق آمریكا دمای هوا تا امشب سردتر شده، وزش باد و بارش باران تداوم یابد و هم چنین در مناطق مرتفع "نیو انگلند" بارش برف صورت دهد. انتظار می رود تجمع برف در مناطق مرتفع تا ۱۳ سانتی متر باشد.
امكان وقوع طوفان های "نوریستر" در هر زمانی از سال وجود دارد اما بطور كلی این نوع از طوفان ها در میان ماه های سپتامبر و آوریل رایج تر و شدیدتر هستند.
بنا بر گزارش دیلی میل، بیشترین دمای نیویورك روز گذشته (دوشنبه) ۹.۴ درجه سانتی گراد و كمترین دمای آن در شب ۳.۹ درجه سانتی گراد برآورد شده بود، این در شرایطی است كه بیشترین دمای طبیعی در ۱۳ ماه مه میلادی بطور معمول ۲۱.۷ درجه سانتی گراد تخمین زده می شود.
منبع:

1398/02/25
13:00:11
5.0 / ۵
4336
تگهای خبر: آب , درخت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است