مدیركل محیط زیست استان سمنان:

گربه پالاس توسط لنز دوربین محیط بان منطقه پرور مهدی شهر شكار شد

گربه پالاس توسط لنز دوربین محیط بان منطقه پرور مهدی شهر شكار شد

گل اركیده: مدیر كل حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان اینكه از یك گربه پالاس در منطقه حفاظت شده پرور مهدی شهر فیلم برداری شد، اظهار داشت: این ثبت برای چهارمین بار در منطقه اتفاق افتاده است.امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه از یك گربه پالاس در منطقه حفاظت شده پرور توسط محیط بان سعید گمركی فیلم برداری شد، اظهار داشت: این ثبت و مشاهده برای نخستین بار در استان سمنان نیست اما حداقل می توان گفت طی دو الی سه سال اخیر مشاهده ای ازاین گونه ثمین ثبت نشده بود.
وی افزود: یك مورد تصویربرداری جاده ای، یك مورد عكس برداری و یك مورد باز زنده گیری از گربه پالاس در منطقه پرور مهدی شهر قبلاً به ثبت رسیده است كه مشاهده و فیلم برداری این محیط بان منطقه چهارمین ثبت را رقم زد.
مدیركل محیط زیست استان سمنان بابیان اینكه گربه پالاس از نایاب ترین گربه های وحشی شمرده می شود، اظهار داشت: این گونه ثمین بعنوان یكی از گربه سانان در آستانه خطر یا نزدیك به تهدید قرار دارد بدین سبب حفاظت و نگهداری از آن در كنار سایر گونه ها برنامه ریزی شده است.
عبدوس در ادامه اشاره كرد: نحوه پراكنش گربه پالاس همه استپ های شاخص دنیا شامل مغولستان، چین، افغانستان، پاكستان، ایران و آسیای مركزی را در بردارد اما در كشور ایران تا حد غربی ترین نقطه كوه های اصفهان ثبت شده است.
وی بابیان اینكه گربه پالاس شب فعال و مشاهده آن در طبیعت به سختی امكان پذیر است، افزود: گربه پالاس كمی بزرگ تر از گربه خانگی بوده كه اصلی ترین مشخصه این گربه نقطه های سیاه رنگ روی پیشانی و گوش های گرد كوچكی است كه هر كدام با فاصله در گوشه ای از سر قرار گرفته اند.


منبع:

1398/02/07
15:32:29
5.0 / ۵
4270
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است