استقرار هوای سرد در نوار شمالی كشور، افزایش تدریجی دما در سایر مناطق

استقرار هوای سرد در نوار شمالی كشور، افزایش تدریجی دما در سایر مناطق

گل اركیده: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از افزایش تدریجی دمای كشور در سه روز آینده آگاهی داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت آب و هوایی كشور طی سه روز آینده اظهار داشت: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روزهای پنجشنبه و جمعه بارش پراكنده باران و برف در شمال شرق كشور، ارتفاعات البرز مركزی و شمال آذربایجان های غربی و شرقی پیش بینی می شود.

وی اضافه كرد: در ایام جمعه و شنبه علاوه بر مناطق فوق در مناطقی از غرب كشور باز ابرناكی و بارش پراكنده انتظار می رود. باید توجه كرد كه طی سه روز آینده برای نیمه شرقی كشور وزش باد شدید و در بعضی مناطق خیزش گرد و خاك پیش بینی می شود.

وظیفه افزود: همین طور نواحی مركزی و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود. لازم به ذكر است كه از امروز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه تا اوایل وقت شنبه هفت اردیبهشت ماه هوای سرد در نوار شمالی كشور همچنان استقرار دارد. در سایر مناطق كشور باز برای سه روز آینده روند تدریجی افزایش دما پیش بینی می شود.

وی درباره وضعیت آب و هوایی پایتخت در سه روز پیش رو باز اظهار داشت: امروز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه آسمان تهران كمی ابری تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و بیشینه و كمینه دمای هوا به ترتیب ۱۵ و ۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. در روز جمعه باز آسمان پایتخت كمی تا قسمتی ابری بوده و در پس از ظهر شاهد افزایش ابر خواهیم بود. در این روز حداكثر دمای هوا ۱۶ و حداقل آن ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز شنبه ۷ اردیبهشت ماه باز آسمان تهران صاف تا كمی ابری بوده و بیشینه و كمینه دمای هوا به ترتیب ۲۰ و ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1398/02/05
15:22:40
5.0 / ۵
4098
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است