سیل آق گل را زنده كرد

سیل آق گل را زنده كرد

به گزارش گل اركیده مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار داشت: از سیلابی كه بر اثر بارندگی ها به وجود آمد، نهایت استفاده را كرده و آنرا به تالاب آق گل هدایت كردیم.


سیدعادل عربی در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: بخش عمده این كار توسط مردم شهرستان اسلامشهر آق گل و فرمانداری ملایر انجام گرفت كه همین امر سبب دفع تهدید سیل از این منطقه هم شد.
وی با اشاره به اینكه رواناب های بوجود آمده را به سمت محدوده تالاب هدایت كردیم، افزود: بعد از 10 سال برای اولین بار، این تالاب 100 درصد آبگیری شده است و ورود آب به داخل آن همچنان ادامه دارد.
عربی تاكید كرد: درباره تالاب آق گل مشكل تأمین حق آبه همچنان پا برجا است، به طوریكه در شرایط عادی آب این تالاب باید از رودخانه قره چای تأمین شود.
وی با اشاره به اینكه 2 میلیون مترمكعب حق آب برای این تالاب تصویب شده است، خاطرنشان كرد: به دلیل بارش های موجود و ناچاری، كانالی از این رودخانه به آق گل راه اندازی شده كه باید پایدار بماند.
عربی تصریح كرد: این تالاب هم اكنون وضعیت مطلوبی دارد و پیش بینی می شود تا آخر شهریور ماه آب داشته باشد.
وی درباره تالاب چم شور هم اظهار نمود: این تالاب برای اولین بار بعد از 10 سال، حدود 150 هكتار آبگیری شده و وضعیت مطلوبی دارد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان خاطرنشان كرد: هنگامی كه آب و سیلاب گل آلود است، نشان از فرسایش خاك دارد كه باید با افزایش پوشش گیاهی در مراتع از این امر جلوگیری كرد.
وی درباره لاشه پیدا شده گربه وحشی در جاده یكی از شهرستان های استان هم اعلام نمود: این گربه گونه نادری است كه برای اولین بار در استان دیده شده و سابقه حضور چنین موجودی را تا كنون نداشته ایم.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به اینكه این گونه ثبت شده است، تصریح كرد: این گونه تنها نبوده و خانواده دارد و پایش های فراوانی برای كشف خانواده این گونه صورت خواهد گرفت.1398/01/18
13:48:50
5.0 / ۵
4897
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است