تجمع آلاینده های جوی بدلیل انفجار احتمالی مواد محترقه

تجمع آلاینده های جوی بدلیل انفجار احتمالی مواد محترقه

گل اركیده: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از تجمع آلاینده ها به سبب تردد خودروها و احتمال انفجار مواد محترقه در مراسم سه شنبه شب آخر سال آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (سه شنبه) نسبت به روز گذشته است. كه همراه با افزایش تردد خودروها و احتمال انفجار مواد محترقه در مراسم سه شنبه شب آخر سال، شرایط لازم برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهد كرد، هرچند وزش باد در بعضی ساعات پراكندگی موقتی آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: این شرایط جوی تا صبحگاه روز چهارشنبه (۲۹ اسفندماه) كمابیش ادامه خواهد داشت و انتظار می رود افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده شود. به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر روز چهارشنبه (۲۹ اسفند)، بر میزان ابرناكی و سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات بارندگی و وزش باد (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) پیش بینی می شود كه سبب كاهش نسبی غلظت آلاینده های تجمع یافته و به تبع آن بهبود كیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: همین طور دما از بعدازظهر روز آینده روند كاهشی خواهد داشت.

شهبازی درانتها به كیفیت هوای تهران اشاره نمود و اظهار داشت: میانگین كیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ و پاك بود؛ همین طور این شاخص الان ۶۹ و هوا سالم می باشد.1398/01/01
10:54:51
5.0 / ۵
4195
تگهای خبر: آب , آلاینده , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است