گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض بر سر سفره هفت سین!

گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض بر سر سفره هفت سین!

به گزارش گل اركیده مدیركل محیط زیست البرز اظهار داشت: با فروشندگان گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض به شدت برخورد می شود.


فردین حكیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: خرید و فروش گونه های جانوری و گیاهی در حال انقراض مثل سمندر لرستانی، لاك پشت، مارآبی و لاله واژگون از چند سال پیش ممنوع شده ولی همچنان شاهد عرضه این گونه ها توسط برخی واحدها و دستفروشان مستقر در خیابان ها هستیم.
وی افزود: مردم باید بدانند ادامه حیات این گونه ها در خطر است و خرید آنها این روند را تسریع می كند.
این مسئول ابراز كرد: باید این فرهنگ در بین مردم جا بیفتد كه از لاله واژگون و مار آبی برای زیبایی سفره هفت سین خود استفاده نكنند چون این كار نهایت خودخواهی است.
مدیركل محیط زیست البرز توضیح داد: برای مقابله با خرید و فروش این گونه ماموران محیط زیست از واحدهای فروش گونه های جانوری بازدید می كنند و در سطح معابر و خیابان ها هم حضور دارند تا با متخلفان برخورد داشته باشند.
حكیمی خاطرنشان كرد: از عموم شهروندان و سازمان های مردم نهاد درخواست می شود با عنایت به ضرورت قائل شدن حق حیات برای سایرجانداران (به ویژه گونه های حمایت شده و درمعرض انقراض) مراتب تخلف را با محیط زیست درمیان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.1397/12/22
18:08:03
5.0 / ۵
4172
تگهای خبر: آب , سفر , فروش , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است