رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

كمبود آب، محدودیتی برای توسعه نیست

كمبود آب، محدودیتی برای توسعه نیست

گل اركیده: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: كمبود آب موجب توسعه نیافتگی یك منطقه نمی گردد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در مسافرت به اردستان در جلسه فرمانداری این شهر، اظهار نمود: شهرستان اردستان نسبت به ۲۰ سال قبل هیچ تغییری نداشته است. منطقه اردستان جزو مناطق كم آب است، ولی باید یك رویكردِ توسعه پیش بینی شود كه این رویكرد نیاز به آب نداشته باشد.

وی با اشاره به اینكه در اردستان كمبود آب، محدودیتی برای توسعه نیست، اضافه كرد: شما در مركز كشور هستید و پاك ترین هوای كشور را دارید، پس برای توسعه باید دیدگاه خودرا عوض كنید و حداكثر استفاده از ممنوعیت صنعت در كلان شهر را ببرید. نتایج فكر كردن سنتی همین اتفاق هایی است كه در این شهرستان افتاده است.

كلانتری اظهار داشت: مسئولان منطقه قول دهند در استقبال از سرمایه گذار كارشكنی نكنند و راه پیشرفت را هموار سازند، آن وقت شما شاهد خواهید بود یكی از مراكز توسعه كشور همین اردستان خواهد بود.

وی با اشاره به اینكه تحریم های كشور نهایتا تا ۱۰ ماه آینده بیشتر دوام نخواهد آورد، افزود: غربی ها مجبور هستند تحریم ها را بردارند، البته باید ما هم باید معقول كشور را اداره نماییم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، تصریح كرد: بنا بگفته معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان، در چند كلان شهر بزرگ كشور سالانه حدود ۳۰ هزار نفر فوتی به علت آلودگی هوا داریم؛ در صورتیكه كل تلفات جاده های كشور ۱۶ هزار نفر است.

كلانتری راه توسعه درست منطقه اردستان را تلاش خود مدیران شهرستان دانست و اظهار داشت: مدیران شهرستان باید با برنامه ریزی كارشناسی شده مشكلات شهر را برطرف كنند. اردستان برای توسعه نیاز به یك سری فاكتورهای محدود كننده دارد كه بیشتر از ۹۰درصد آن در خود شهرستان وجود دارد.

وی تصریح كرد: امروز این قول را می دهیم كه برای توسعه اردستان مشكلات زیست محیطی هیچ مانعی برای این هدف نباشد. در اردستان برای توسعه، محدودیت فیزیكی وجود ندارد، ولی شاید محدودیت فكری باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه كمبود آب موجب توسعه نیافتگی یك منطقه نمی گردد، اظهار داشت: شهرستان اردستان فاكتوری بعنوان عامل محدود كننده توسعه ندارد، منتهی نحوه توسعه باید مشخص شود. امكانات توسعه اردستان بیشتر از خیلی از شهرستان های استان است و به جهت اینكه توسعه پایدار پیدا كند باید با عقل و تدبیر برنامه ریزی اصولی داشته باشید.

كلانتری اظهار داشت: مسئولان شهرستان باید تلاش خودرا بیشتر كنند و بدانند هیچ نقطه منفی در این منطقه وجود ندارد. امروز در كشور كمبود سرمایه وجود دارد، ولی این كمبود همیشگی نیست.1397/12/17
00:55:16
5.0 / ۵
4296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است