معرفی مدیران سه شهرك صنعتی البرز به دادسرا

معرفی مدیران سه شهرك صنعتی البرز به دادسرا

گل اركیده: مدیركل حفاظت محیط زیست البرز با اشاره به ورود فاضلاب سه شهرك صنعتی استان به تالاب صالحیه، از معرفی مدیران شهرك های صنعتی نظرآباد، هشتگرد و سپهر به دادسرا آگاهی داد.


فردین حكیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به ورود فاضلاب صنعتی به تالاب صالحیه اظهار داشت: مدیران سه شهرك صنعتی نظرآباد، هشتگرد و سپهر كه فاضلاب خروجی این شهرك ها به تالاب صالحیه می رسد به دادسرا معرفی شده اند.
حكیمی اضافه كرد: این افراد به دادسرا معرفی شده اند تا برنامه خودرا در قبال فاضلاب، مشخص و در اصلاح این وضعیت تسریع كنند.
وی افزود: شهرك صنعتی سپهر تصفیه خانه ندارد، تصفیه خانه شهرك صنعتی نظرآباد هم تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته اما مشكل راهبری دارد و سیستم شهرك صنعتی هشتگرد هم هنوز كامل نشده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست البرز به وضعیت تالاب صالحیه اشاره و اعلام نمود: اینكه فاضلاب صنعتی به محیط زیست وارد شود كه به هیچ وجه مورد تأیید ما نیست و بالقطع ورود فاضلاب به تالاب دارای اثرات منفی خواهد بود بدین سبب این وضعیت باید اصلاح گردد.
ایشان سپس به آخرین وضعیت پنج شهردار مناطق كرج كه به سبب سهل انگاری در سوژه دپوی زباله زباله و ضایعات آتش زا در حوزه شهری به دستگاه قضائی رفته بود هم اشاره و اشاره كرد: برای بعضی از این افراد رأی صادر شده، پرونده برخی در حال رسیدگی است و برخی هم وضعیت را اصلاح كردند و تبرئه شدند.
حكیمی درانتها اشاره كرد: دو پرونده جدید برای دو نفر از شهرداران مناطق كرج هم در حال تشكیل است تا به دادسرا ارسال شود
پیش از این یك فعال محیط زیست از سرازیر شدن فاضلاب شهرك صنعتی هشتگرد به تالاب صالحیه آگاهی داده و گفته این كار تالاب و روستاهای اطراف را با خطر آلودگی میكروبی مواجه كرده است.
رامین محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: متأسفانه اخیراً فاضلاب شهرك صنعتی هشتگرد به تالاب صالحیه سرازیر شده و این تالاب و مناطق اطراف را با خطر آلودگی میكروبی مواجه كرده است. تالاب صالحیه محل زیست گونه های جانوری ارزشمندی است بطوریكه تابحال ۱۱۶ پرنده، شش گونه خزنده ثمین و پستاندارانی چون جبیر، سنجاب زمینی، روباه و گرگ در منطقه این تالاب ثبت شده است.
وی افزود: ورود فاضلاب علاوه بر بوی وحشتناكی كه دارد زیست این گونه های جانوری را تهدید می كند و با ادامه این روند مرتع این منطقه هم نابود خواهد شد.
این فعال محیط زیست اشاره كرد: طی ۱۵ روز گذشته این دومین بار است كه فاضلاب شهرك صنعتی هشتگرد به تالاب صالحیه سرازیر می شود، بار اول جلو فاضلاب بسته شد اما باز هم این كار انجام شده است. این اتفاق منجر به مرگ ماهیان تالاب شده است اما پرندگان به صورت غریزی متوجه این مساله می شوند و در نهایت دست به مهاجرت از تالاب می زنند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز خرداد ماه گفته، اگر از الان به فكر احیا تالاب صالحیه نباشیم عواقب بدی در انتظار استان خواهد بود؛ این عواقب در كنار تالاب الله آباد قزوین كه اثرات آن متوجه استان البرز است بیشتر تهدید كننده خواهد بود.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، تالاب صالحیه یك تالاب فصلی است كه به رودخانه كردان وابسته است اما در مدت اخیر، محیط زیست البرز پیگیری هایی را برای ثبت آن بعنوان تالاب و تعیین حق آبه رسمی برای آن انجام داده است برای اینكه خشك شدن آن علاوه بر تهدید حیات گونه های جانوری منجر به ایجاد ریزگردهای نمكی خواهد شد.1397/11/23
13:52:06
5.0 / ۵
4178
تگهای خبر: آب , آلودگی , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است